کد خبر:130141
پ
رونق تولید۳
وزیر اقتصاد خبر داد

دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است/ارسال بسته رونق تولید به رئیس‌جمهور

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به این‌که دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است از ارسال بسته رونق تولید به رئیس‌جمهور خبر داد.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به این‌که دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است از ارسال بسته رونق تولید به رئیس‌جمهور خبر داد.

 

*** امن‌ کردن فضا برای فعالان اقتصادی در سال رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این که “در زمان معرفی بنده به‌ عنوان وزیر اقتصاد به مجلس تأکید داشتند که ورود ما به مباحث نباید مخل فضای کسب‌ و کار و عملکرد فعالان اقتصادی باشد” اظهار داشت:

یکی از کارکردهای وزارت اقتصاد در دوره اخیر امن‌ کردن فضا برای فعالان اقتصادی است.

وزیر اقتصاد و دارایی افزود: با توجه به این که در شرایط تحریمی هستیم دشمن به‌ دنبال ایجاد ناامیدی در جامعه و دوگانه‌سازی بین دولت و ملت است تا جامعه را در معرض تنش قراردهد.

 

*** دست ایران برای مقابله با تحریم‌ها پُر است

 

وی بیان کرد: در آغاز کار بنده در وزارت اقتصاد موج اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا علیه کشورمان آغاز شده بود و ما باید به‌ دنبال راهکارهایی می‌بودیم تا دوره‌گذار را با حداقل آسیب طی کنیم.

 فرهاد دژپسند تأکید کرد: در شرایط فعلی دست ما برای مقابله با اقدامات دشمن پر است اما از بیان راهکارهای اتخاذشده در فضای عمومی معذوریت داریم.

وزیر اقتصاد و دارایی هم‌چنین بیان کرد: چه به‌ لحاظ بودجه و چه به‌ لحاظ درآمدی راهکارهایی را اتخاذ کرده‌ایم تا حداقل تنش به کشور وارد شود، راهکارهایی اتخاذ شده تا در دوره کاهش درآمدهای نفتی به سایر درآمدهای پاک و درست متوسل شویم تا آرزوی دیرینه بودجه بدون نفت محقق شود.

 

***درآمدهای مالیاتی در سال ۹۷

 

فرهاد دژپسند افزود: در حالی که برخی دوستان نگران کاهش درآمدهای مالیاتی در سال ۹۷ بودند اما با تلاش همکاران در سازمان مالیاتی به‌ رغم پیش‌بینی‌های مبنی بر درآمد زیر ۱۰۰هزار میلیارد تومان حدود ۱۰۹ هزار میلیارد تومان تحقق درآمد مالیاتی ثبت شد و به این ترتیب میزان تحقق درآمدهای مالیاتی در سال ۹۷، ۹۷ درصد بود.

 

*** سرمایه‌گذاری خارجی به رقم ۳٫۵ تا ۴ میلیارد دلار رسید

 

وی از رقم مصوب سرمایه‌گذاری خارجی اظهار کرد:

درحالی که در اویل سال ۹۷ رقم مصوب سرمایه‌گذاری خارجی رقم نگران‌ کننده ۱٫۷ میلیارد دلار بود اما با تأکیدات انجام‌ شده به همکاران سازمان سرمایه‌گذاری خارجی این رقم به ۳٫۵ تا ۴ میلیارد دلار رسید.

فرهاد دژ پسند بیان کرد: با تسهیلات در نظر گرفته‌ شده برای سرمایه‌گذاران بالای ۲۵۰ میلیون دلار امیدواریم رقم سرمایه‌گذاری در سال ۹۸ سال رونق تولید نیز مطلوب باشد.

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به رتبه کشور در شاخص فضای کسب‌ و کار گفت:

از همه فعالان فضای کسب‌ و کار درخواست داریم تا هرگونه بخشنامه و قانون را که مخل فضای کسب‌ و کار است به وزارت اقتصاد منعکس کنند، در همین راستا در نظر داریم تعداد جلسات هیأت مقررات‌زدایی را دوبرابر کنیم.

 

*** بسته رونق تولید برای رئیس‌جمهور ارسال شد

 

وی گفت: یک بسته جامع برای رونق‌ تولید طراحی شده و به رئیس‌جمهور نیز ارسال شده است.

رونق تولید در این بسته از جوانب مختلف از جمله بهبود فضای کسب‌ و کار دیده شده است.

وزیر اقتصاد و دارایی افزود: اگر سرمایه در گردش تولیدکنندگان تأمین شود نرخ بهره‌برداری افزایش می‌یابد و در این بسته به این موضوع اشاره شده است.

 

*** مهلت بانک‌ها تا پایان سال برای صفرکردن دارایی‌های منجمد

 

 فرهاد دژپسند در ادامه در مورد صفر‌ کردن دارایی‌های منجمد بانک‌ها در سال رونق تولید گفت:

بانک‌ها باید دارایی منجمد را تبدیل به دارایی کنند که روند ارائه تسهیلات را بهبود ببخشد و توافقی با بانک‌های دولتی انجام شده تا در پایان سال ۹۸ دارایی منجمد بانک‌ها صفر شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد و دارایی در پایان، راجع به اقدامات انجام‌شده در بازارهای پول و سرمایه اظهار داشت:

 در آینده نزدیک یک پروژه بزرگ با هدف هدایت نقدینگی افتتاح می‌کنیم تا با همکاری تعاونی بانک‌ سپه و بانک مسکن این طرح در امیدیه افتتاح شود، در این طرح مسکن ۴۰۰۰ واحدی نیز قیمت مسکن کاهش می‌یابد و نیز سایر کسب‌ و کارها رونق خواهند یافت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید