کد خبر:129935
پ
توسعه فناوری

توسعه فناوری و زیست‌بوم دانش‌بنیان در حوزه صنعت حمل‌ و نقل

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه آزاد اسلامی با هدف توسعه فناوری و زیست‌بوم دانش‌بنیان در حوزه صنعت حمل‌ و نقل، تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دانشگاه آزاد اسلامی با هدف توسعه فناوری و زیست‌بوم دانش‌بنیان در حوزه صنعت حمل‌ و نقل، تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند.

 

*** توسعه فناوری و زیست‌بوم دانش‌بنیان در حوزه صنعت حمل‌ و نقل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تفاهم‌نامه همکاری با موضوع ارتقای علوم بنیادین و هوشمندسازی صنعت حمل‌ و نقل بین ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) منعقد می‌شود.

این تفاهم‌نامه با هدف «توسعه فناوری و زیست بوم دانش‌بنیان در حوزه صنعت حمل‌ونقل» و «تحقق اهداف برنامه توسعه دانش و تولید محصولات دانش‌بنیان» به امضای طرفین می‌رسد.

 

*** افزایش همکاری طرفین در پروژه‌های تحقیقاتی

 

هم‌چنین از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به مواردی چون «افزایش همکاری طرفین در پروژه‌های تحقیقاتی پیرامون اولویت‌ها، نیازمندی‌ها، بازار، مشتریان و … در حوزه حمل و نقل پیشرفته» و «افزایش همکاری برای راه‌اندازی و شبکه‌سازی آزمایشگاه‌های حوزه حمل و نقل و ارائه خدمات آزمایشگاهی به پژوهشگران و شرکت‌های دانش‌بنیان» اشاره کرد.

 

***همکاری در زمینه داوری و ارزیابی طرح‌ها و اختراعات

 

«همکاری در زمینه داوری و ارزیابی طرح‌ها و اختراعات، نظارت و بررسی نتایج پروژه‌های تحقیقاتی»، «برگزاری مشترک کنفرانس‌ها، رویدادها، همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و نشست‌های علمی تخصصی در حوزه ماموریت ستاد در سطح ملی و بین‌المللی» و «هدایت، حمایت و پشتیبانی از ایده‌ها، طرح‌های فناورانه و کسب‌وکارهای نوین دانش‌بنیان» از جمله اهدافی است که باید پس از امضای این تفاهم‌نامه اجرایی شود.

 

 به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس اعلام ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل، این تفاهم‌نامه در صدد است تا ضمن حمایت هدفمند و هوشمندانه از توانمندی‌های داخلی و ایده‌های برتر در حوزه حمل‌ونقل، نیاز کشور را به موقع و با نگاه تخصصی و صرفه اقتصادی تأمین کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید