کد خبر:129682
پ
وزارت راه و شهرسازی
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌و‌شهرسازی خبرداد

۳ اولویت وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ۳ اولویت مهم این وزارتخانه در حوزه مسکن خبر داد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ۳ اولویت مهم این وزارتخانه در حوزه مسکن خبر داد.

 

*** سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مازیار حسینی با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن، اظهار داشت:

آنچه مدنظر وزارت ما بوده، رسیدن به ۳ هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و در مرحله سوم، رسیدگی به کمبود مسکن روستاها است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، افزود: سیاست اصلی دولت در دوره جدید مدیریت وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن است. دراین سیاست قرار است در اقصی نقاط کشور به خصوص مناطقی که در گذشته کم‌کاری‌هایی در زمینه تولید مسکن داشته‌ایم، تولید انبوه مسکن را در دستور کار قرار دهیم.
 
 
وی تصریح کرد: علی‌رغم آنکه وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مستقیم در حوزه روستاها ندارد، با این حال ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها را تا پایان دولت دوازدهم به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تکلیف کرده‌ایم.
 
 

*** عملیات ساخت مسکن برای نیروهای مسلح و کارکنان دولت

 
 
مازیار حسینی در ادامه، درباره تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت دفاع، بیان داشت: با تغییر مأموریت و کاربری اراضی نیروهای مسلح، قرار شد با همکاری وزارت دفاع و استفاده از ظرفیت همه نیروهای مسلح اعم از سپاه، ناجا و ارتش از جمله امکانات عمرانی، ساخت و ساز ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در این اراضی انجام شود.
 
وی با بیان این که عملیات ساخت این واحدها قرار است بلافاصله آغاز شود، خاطرنشان کرد: با توجه به این که تأکید رئیس‌جمهور و دولت بر این است که هم برای نیروهای مسلح و هم سایر کارکنان دولت سرپناه تأمین شود و از سوی دیگر به دنبال ترکیب جمعیتی هستیم نه تفکیک آنها.
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌و‌شهرسازی در پایان، اظهار داشت:
 سرریز واحدهای مسکونی ساخته شده در اختیار سایر اقشار قرار می‌گیرد تا ترکیب جمعیتی مناسبی ایجاد کرده و ثبات و امنیت در جامعه را در پی داشته باشد.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید