کد خبر:128568
پ
جاده طالقان به هشتگرد
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز خبر داد

ساخت بلندترین تونل کشور/جاده طالقان به هشتگرد نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان تزریق اعتبار

مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به ساخت بلندترین تونل کشور در جاده طالقان به هشتگرد از نیازمندی به ۱۰۰ میلیارد تومان تزریق اعتبار خبر داد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به ساخت بلندترین تونل کشور در جاده طالقان به هشتگرد از نیازمندی به ۱۰۰ میلیارد تومان تزریق اعتبار خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تقی رضایی با اشاره به اهمیت پروژه‌های راه‌سازی شهرستان طالقان، اظهار کرد:
در این شهرستان ۲۹۰ کیلومتر راه روستایی داریم که حدود ۱۷۴ کیلومتر آن آسفالت شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با این توضیح که نزدیک به ۶۰ درصد راه‌های روستایی در شهرستان طالقان آسفالت است، گفت:
در نُرم کشوری این عدد برابر ۵۲ درصد است، به عبارتی میزان برخورداری روستاهای شهرستان طالقان از راه آسفالت ۸ درصد بیشتر از نُرم کشوری است.

 

*** رونق و توسعه گردشگری

 

وی افزود: برای احداث ۸۹ کیلومتر راه در شهرستان طالقان قرارداد منعقد شده که برای تحقق این مهم به ۳۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

رضایی اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تا در سال جاری با توسعه راه‌های شهرستان طالقان به مباحثی ازجمله رونق و توسعه گردشگری این منطقه کمک کنیم.

 

*** اجرا شدن پروژه جاده طالقان به هشتگرد

 

رضایی در بخش دیگری با اشاره به این‌که پروژه جاده طالقان – هشتگرد ۴۲ کیلومتر است و در سه قطعه اجرایی می‌شود، افزود:
قطعه دوم آن تونل است که سال ۹۷ آغازشده و پیشرفت ۲۵ درصدی دارد، در کل پیشرفت این پروژه بیش از ۸۵ درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با تأکید بر این‌که رانش‌هایی که به دنبال بارش‌های سنگین برف در چند ماه گذشته ایجادشده پیشرفت این پروژه را کمی با مشکل مواجه کرده است، گفت:
برای ترمیم نقاطی که براثر رانش ایجاد شده، پیمانکار انتخاب‌ شده است تا فرایند مطالعاتی انجام شود.

 

*** سفر ریاست‌‌جمهور به استان البرز در سال ۹۵

 

رضایی در مورد سفر ریاست‌جمهوری به استان البرز افزود:
تا پیش از سفر ریاست‌‌جمهور به استان البرز در سال ۹۵، حدود ۱۳ میلیارد تومان به این پروژه اعتبار تخصیص یافت و طی سال‌های ۹۶ و ۹۷ نیز ۶۷ میلیارد تومان دیگر اختصاص‌ یافته است.

 

*** تزریق اعتباری ۱۰۰ میلیارد تومانی پروژه جاده طالقان به هشتگرد

 

وی با تأکید بر این‌که اکنون نیز پروژه جاده طالقان- هشتگرد نیازمند تزریق اعتباری ۱۰۰ میلیارد تومانی است تا به سرانجام برسد، گفت:
تونل این پروژه بالغ‌ بر ۲ هزار و ۸۸۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و بلندترین تونل کشور است به‌گونه‌ای که ۹۷۵ متر ارتفاع دارد و تکمیل آن حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در بخش دیگری عنوان کرد:
به‌ یقین با پیش‌بینی ظرفیت‌هایی استانی و ملی به دنبال این خواهیم بود تا تونل جاده طالقان – هشتگرد را هر چه زودتر تمام کرده و به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

 

*** انتقال ۱۴ جاده روستایی به راه اصلی

 

رضایی توضیح داد: ۱۴ جاده روستایی به ‌واسطه جاده طالقان- هشتگرد به این راه اصلی انتقال داده ‌شده است، به همین دلیل تلاش ما این است که این محور با کنارگذر هرچه زودتر زیر بار ترافیک برود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در پایان با اشاره به مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص ممنوعیت ساخت‌ وسازها در بستر چند سد کشور ازجمله سد طالقان ، اظهار کرد:
از سال گذشته و با تخصیص ردیف و اعتبار مناقصه‌ای برای انتخاب مشاور محیط زیستی در اختصاص داده شد، حال قرار است این مشاور تا پایان خرداد ماه ۹۸ گزارش نهایی مطالعات خود را ارائه دهد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول