کد خبر:128379
پ
قانون چک
وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار شد

اصلاح آیین‌نامه قانون چک در راستای حمایت از تولید/ تولید، معیار اصلی پیشرفت در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تولید، معیار اصلی پیشرفت در کشور است، خواستار اصلاح آیین‌نامه قانون چک در راستای حمایت از تولید شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه تولید، معیار اصلی پیشرفت در کشور است، خواستار اصلاح آیین‌نامه قانون چک در راستای حمایت از تولید شد.

 

*** لزوم شناخت آثار و پیامدهای تولید در اقتصاد کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در نشست بررسی آیین‌نامه اجرایی قانون چک اظهار داشت:

شناخت آثار و پیامدهای تولید در اقتصاد کشور و همچنین نقش آن در سایر عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ما بسیار مهم است.

وی تولید را شاخص و معیار اصلی پیشرفت در یک کشور دانست و تصریح کرد:

تولید برای ما نیز به عنوان شاخص پیشرفت، ملاکی برای اندازه‌گیری سرعت، شتاب و میزان پیشرفت محسوب می‌شود، از این رو با توجه به سال رونق تولید باید محدودیت‌های تولید را شناسایی و در جهت رفع آن اقدام کرد.

 

*** هیچ واحد تولیدی نباید به دلیل بدهی بانکی یا چک برگشتی تعطیل شود

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بررسی آیین‌نامه اجرایی قانون چک که از سوی بانک مرکزی تهیه شده است، گفت: بسیاری از این آیین‌نامه‌ها دست واحدهای تولیدی را می‌ببند و لذا باید بسیاری از این آیین‌نامه‌ها اصلاح یا حذف شود.

رحمانی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت:

هیچ واحد تولیدی نباید به دلیل بدهی به بانک و یا چک برگشتی تعطیل شود و اگر بدهی آن واحد حاد باشد باید مدیریت آن تغییر یابد نه اینکه تعطیل شود.

وی در این نشست از تمامی دستگاه‌ها، ارگان‌ها و گروه‌های خاص خواست که به کمک رونق تولید بیایند تا همزمان با رونق تولید صادرات افزایش و بیکاری در جامعه کم شود.

 

*** اصلاح آیین‌نامه قانون چک

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست خواهان اصلاح آیین‌نامه قانون چک در جهت حمایت از تولید شد.

گفتنی است، نشست بررسی آیین‌نامه اجرایی قانون چک و تعیین تکلیف باز پرداخت وجوه اداره شده با حضور وزیر صنعت، معدن، تجارت، معاون امور صنایع این وزارتخانه و اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این نشست، آیین‌نامه اجرایی قانون چک بررسی و پس از آن پیش‌نویس اصلاح شده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مصوب شد و برای تصویب همزمان به ستاد سران قوا، شورای تامین و اعتبار و مجلس فرستاد شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید