کد خبر:128314
پ
نمایشگاه‌های بین المللی
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی خبر داد

اختصاص سالن‌های خاص در نمایشگاه‌های بین المللی به استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی از اختصاص سالن‌های خاص به استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی از اختصاص سالن‌های خاص در نمایشگاه‌های بین المللی به استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

 

*** تخفیف ۵۰ درصدی نمایشگاه‌های بین المللی به استارت آپ‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی رویکرد مدیریت جدید سایت نمایشگاهی ایران را بهره گیری از فناوری‌های جدید و نوین عنوان و بیان کرد:

با توجه به نقش شرکت‌های دانش بنیان در اعتلای کشور، حمایت از این شرکت‌ها جایگاه ویژه‌ا‌ی در برنامه‌های شرکت نمایشگاه‌ها دارد.

بهمن حسین‌زاده بیان کرد: علاوه بر این به منظور افزایش حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها در رویدادهای نمایشگاهی تخفیفی ۵۰ درصدی برای این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است.

به گفته وی فناوری‌های نوین نقش ارزنده‌‌ا‌ی در ارتقای درآمدهای کشور دارند و بنده نیز به عنوان مدیری که سابقه سال‌ها فعالیت اقتصادی را در کارنامه خود دارم معتقدم که باید توجه ویژه‌ای نسبت به برگزاری این دست از نمایشگاه‌ها داشت.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در ادامه با بیان اینکه از ۳۲ سایت نمایشگاهی فعلی کشور شاید تنها یک سایت به سوددهی قابل قبولی دست نیافته باشد،بیان کرد:

کسب درآمد و سوددهی نخستین هدف ما در سایت‌های نمایشگاهی جمهوری اسلامی ایران است و برهمین اساس هم بر آن هستیم تا با برنامه‌ریزی به این هدف کلان دست پیدا کنیم.

 

*** ثبت ۲۱ سایت و عنوان نمایشگاهی ایران در اتحادیه جهانی

 

وی خاطرنشان کرد: هدف ما در درآمدزایی سایت‌های نمایشگاهی کشور است و این هدف را با شهردار تهران به عنوان مسوول سایت شهر آفتاب که متاسفانه هنوز به بازدهی مالی مناسبی نرسیده است در میان گذاشتیم و حتی پیشنهاد خرید بخشی از سهام این سایت نمایشگاهی را مطرح کردیم اما در ازای آن  این خواسته را از آقای حناچی عنوان کردیم که برای گزینه‌­های مدیرعاملی سایت شهر آفتاب ما هم بتوانیم افرادی را که تجربه فعالیت‌­های نمایشگاهی را در کارنامه خود دارند، معرفی کنیم.

سایت نمایشگاهی تهران با قدمتی ۵۰ ساله هویت تاریخی این شهر محسوب می شود و ما امیدواریم که بتوانیم این عنوان را برای سایت­‌های نمایشگاهی شهرهای دیگر نیز به کار بریم.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی با اشاره به ثبت ۲۱ سایت و عنوان نمایشگاهی ایران در اتحادیه جهانی صنعت نمایشگاهی UFI اظهار داشت: برخی از این سایت‌ها در منطقه و جهان جزو سایت‌های طراز اول و برند هستند.

 

*** تهاتر فضا جهت ارتقای همکاری با سایت‌های معتبر جهانی

 

وی ادامه داد: به طور مثال نمایشگاه نفت و گاز ایران که ماه گذشته برگزار شد برندی جهانی محسوب می‌شود و با وجود اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه اقتصاد کشورمان بیش از ۲۰۰ شرکت خارجی در آن حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی با اشاره به اعلام آمادگی ایران برای افزایش همکاری‌های نمایشگاهی با دیگر کشورهای جهان بیان کرد:

تهاتر فضا یکی از برنامه‌های شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران برای ارتقای همکاری با سایت‌های معتبر جهانی است.

بهمن حسین زاده در رابطه با حمایت‌های دیگر، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ج.ا.ایران از شرکت‌هایی که در اقتصاد ملی نقش آفرینی می کنند، نیز اظهار کرد:

با توجه به نام‌گذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب و دیدگاه‌های وزیر صنعت در رابطه با پشتیبانی از شرکت‌های داخلی که اقدام به تولید کالاهای مشابه خارجی می‌کنند، سالنی را نیز به کالاهایی که از ارزبری کشور جلوگیری می‌کنند، اختصاص خواهیم داد.

 

*** صنعت نمایشگاهی یکی از صنایع اصلی کشور

 

وی به تدوین لایحه صنعت نمایشگاهی و تاثیر آن در ارتقای برنامه‌های این صنعت نیز اشاره کرد و گفت:

با به رسمیت شناختن فعالیت­‌های نمایشگاهی به عنوان صنعت و تصویب لایحه ساماندهی نمایشگاه‌­ها و ارائه تسهیلات لازم برای گسترس کمی و کیفی این صنعت، شرایطی فراهم شود که نمایشگاه­‌ها بتوانند نقش مورد نظر در تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و رونق بخشی بخش تولید را ایفا کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی بیان کرد: با تصویب این لایحه، صنعت نمایشگاهی رسما به عنوان یکی از صنایع اصلی کشور مطرح می‌شود و این موضوع موفقیتی عظیم برای فعالین صنعت نمایشگاهی است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت اهتمام مسئولان نمایشگاه بین‌المللی ایران به استفاده از طرح رجیستری به عنوان یکی از فناوری های جدید در فعالیت های نمایشگاهی بیان کرد:

با کمک فعالان صنعت نمایشگاهی در انجمن‌­ها و تشکل‌های این صنعت مبحث طرح رجیستری را به سرانجام خواهیم رساند و براساس آن تمامی ثبت نام‌ها اعم از غرفه‌داران و… باید در سایت نمایشگاه ثبت شود.

 

*** ارتقای صادرات ایران به ۱۵ کشور

 

وی با برشمردن دیگر اهداف این شرکت در ارتباطات جهانی خود گفت:

به دنبال آن هستیم تا صادرات ایران به ۱۵ کشور را ارتقا دهیم؛ کشورهای همسایه به علاوه چین و روسیه در این هدف‌گذاری قرار دارند .

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا.ایران افزود:

راه اندازی کالج یا مدرسه صنعت نمایشگاهی نیز یکی دیگر از اهداف ما در سایت شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در پایان، در رابطه با امکان افزایش نرخ بلیط ورودی نمایشگاه‌ها نیز اظهار کرد:

از آنجایی که به دنبال تخصصی‌تر کردن حضور افراد بازدیدکننده از نمایشگاه هستیم این امکان وجود دارد که در صورت تصویب مجمع شرکت سهامی نمایشگاه­‌های بین المللی ایران نرخ ورودی سایت نمایشگاهی تهران به ۶ هزار تومان افزایش پیدا کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید