کد خبر:128274
پ
داخلی‌سازی نیازهای خارجی

ابلاغ معاون امور صنایع به نهادهای دولتی و خصوصی برای ایجاد نمایشگاه‌های دائمی داخلی‌سازی نیازهای خارجی

معاون امور صنایع وزارت صنعت در ابلاغی به نهادهای دولتی و خصوصی، خواستار ایجاد نمایشگاه‌های دائمی داخلی‌سازی نیازهای خارجی با محوریت توسعه تولید داخل با همت متخصصان ایرانی شد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت در ابلاغی به نهادهای دولتی و خصوصی، خواستار ایجاد نمایشگاه‌های دائمی داخلی‌سازی نیازهای خارجی با محوریت توسعه تولید داخل با همت متخصصان ایرانی شد.

 

*** ضرورت ایجاد نمایشگاه‌های دائمی داخلی‌سازی نیازهای خارجی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی که به تازگی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت نظارت بر اجرای توسعه تولید داخل را برعهده دارد، در این خصوص اظهار کرد:

با توجه به اهمیت و ضرورت توسعه تولید داخل در تمامی صنایع و رشته فعالیت‌­ها ضروری است تا نمایشگاه دائمی نیازمندی‌های هر صنعت در شرکت‌های بزرگ و برخی نهادها و دستگاه‌ها به ویژه نمایشگاه بین‌المللی و… ایجاد شود تا با مراجعه واحدهایی که امکان داخلی‌سازی آن نیازمندی‌ها را دارند، زمینه بررسی موضوع و توسعه تولید داخل فراهم شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مکاتبه با صنایع بزرگ، خاطرنشان کرد:

در تمامی نمایشگاه‌هایی که برگزار می‌شود باید بخشی از این نمایشگاه به ارائه نیازمندی‌های مرتبطی که باید داخلی‌سازی شوند، اختصاص داده شود، تا از این طریق بسترهای توسعه داخلی‌سازی با همت متخصصان ایرانی فراهم شود.

 

*** برگزاری تورهای صنعتی و سوق کارآفرینان به بازدید از نمایشگاه نیازها و توانمندی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزیر صنعت، برگزاری تورهای صنعتی و سوق کارآفرینان به بازدید از نمایشگاه نیازها و توانمندی‌ها را در تحقق این هدف استراتژیک موثر برشمرد و اظهار داشت:

استفاده از ظرفیت ارتباط بین پیمانکاران صنایع کوچک و بزرگ (موضوع پروژه SPX) در تسریع داخلی‌سازی نیازهای خارجی و شناسایی توانمندی‌ها بسیار موثر است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید