کد خبر:128162
پ
کمیسیون تسهیل تجارت

هیأت رئیسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه انتخاب شدند

نایب رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مشخص شد.

نایب رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مشخص شد.

 

*** مشخص شدن هیأت رئیسه پنج کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، افروز بهرامی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در انتخابات هیات رئیسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران به عنوان نایب رئیس این کمیسیون انتخاب شد.

انتخابات هیأت رئیسه پنج کمیسیون مشورتی اتاق تهران روز گذشته ۱۹ خرداد برگزار و در آن، ترکیب رئیس و نواب رئیس کمیسیون‌های تسهیل تجارت و توسعه صادرات، انرژی و محیط‌ زیست، کشاورزی و صنایع تبدیلی، اقتصاد سلامت و کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد مشخص شدند.

در انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران که با حضور مسعود خوانساری و سیده فاطمه مقیمی اعضای هیأت رییسه و بهمن عشقی دبیرکل اتاق تهران برگزار شد، محمد لاهوتی با کسب اکثریت آرا به عنوان رییس این کمیسیون برگزیده شد.

 

*** کمیسیون تسهیل یکی از کمیسیون‌های پرطرفدار

 

همچنین مهدی شریفی نیک نفس و افروز بهرامی نیز با رای اعضای این کمیسیون بر کرسی نواب رئیس تکیه زدند.

کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران در این دوره نیز به یکی از کمیسیون‌های پرطرفدار در میان اعضای هیأت نمایندگان تبدیل شد؛ چنانکه ۱۵ عضو هیأت نمایندگان برای عضویت در این کمیسیون اعلام آمادگی کرده بودند و درعین حال، از نمایندگان ۶ تشکل صادراتی نیز برای عضویت در این کمیسیون با حق رای دعوت به عمل آمد.

در انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران، در ابتدا ۱۴ نفر حاضر بودند و محمد لاهوتی، عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران و رئیس کنفدراسیون صادرات ایران تنها کاندیدای ریاست این کمیسیون بود که با ۱۳رای و کسب اکثریت آرا به ریاست این کمیسیون رسید.

 

*** فعالیت کمیسیون‌های ده‌گانه اتاق تهران به زودی آغاز می‌‌شود

 

پس از آن، موعد انتخاب نواب رئیس نیز فرا رسید. در این هنگام، مهدی شریفی نیک نفس، عضوهیأت نمایندگان اتاق تهران و افروز بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات به عنوان کاندیدای احراز پست نأیب رئیسی معرفی شدند و شریفی نیک نفس با ۱۲ رای به عنوان نایب رئیس اول و افروز بهرامی با ۱۱ رای به عنوان نایب رئیس دوم برگزیده شدند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین با برگزاری انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌های صنعت‌و‌معدن، بازار پول و سرمایه، بهبود فضای کسب‌و‌کار و رفع موانع تولید، اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال، و در نهایت کمیسیون گردشگری، فعالیت کمیسیون‌های ده‌گانه اتاق تهران برای مدت دو سال نخست دوره نهم هیأت نمایندگان اتاق تهران، رسما آغاز خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید