کد خبر:128061
پ
بازار شکر
مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد

اقدامات نظارتی سازمان حمایت برای تنظیم بازار شکر

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از اقدامات نظارتی این سازمان برای تنظیم بازار شکر خبر داد.

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از اقدامات نظارتی این سازمان برای تنظیم بازار شکر خبر داد.

 

*** اعمال نظارت و کنترل بر بازار شکر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجتبی ماجد با اشاره به نحوه رصد وضعیت بازار شکر برای مقابله با افزایش خودسرانه قیمت‌ها، اظهار داشت:

طبق جمع‌بندی گزارش عملکرد بازرسی سال ۱۳۹۷ در سطح کشور، بالغ بر ۱۲۱ هزار مورد بازرسی از واحد تولیدی، بسته‌بندی، پخش و عمده‌فروشی و خرده‌فروشی قند و شکر در راستای کنترل و پایش نحوه عملکرد و رعایت ضوابط و مقررات انجام شده است.

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت، افزود: در مجموع، ۱۲۱ هزار و ۴۷۱ مورد بازرسی از سطح مبادی تولید، تأمین و توزیع توسط بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در سطح کشور انجام شد که حاصل آن تشکیل ۴ هزار و ۱۲۵ فقره پرونده تخلف به ارزش قریب به ۶۴۰ میلیارد ریال بوده است.

وی با تشریح جزییات تخلفات صورت‌ گرفته در این زمینه، گفت:

از مجموع پرونده‌های تخلف، ۵ فقره مربوط به واحدهای تولیدی به ارزش ۵۷۵ میلیارد و ۸۶۶ میلیون و ۱۴۰ هزار ریال، ۶ فقره مربوط به واحدهای بسته‌بندی به ارزش یک میلیارد و ۳۶۳ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۴۰۰ ریال، ۳۱۶ فقره مربوط به واحدهای پخش و عمده‌فروشی به ارزش ۴۲ میلیارد ۴۴۳ میلیون و ۲۵ هزار و ۷۰۰ ریال و ۳ هزار و ۷۹۸ فقره مربوط به تخلف واحدهای خرده‌فروشی به ارزش ۱۹ میلیارد و ۹۷۹ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۵۵۱ ریال است که برای رسیدگی به ادارات کل تعزیرات حکومتی منعکس شده است.

 

*** نظارت بر عملکرد فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌ها

 

مجتبی ماجد با تأکید بر این که شکر به اندازه کافی برای مصارف مختلف صنفی، صنعتی و خانوار در بازار وجود دارد، تصریح کرد:

طرح نظارت جدی بر فرآیند تأمین و عرضه شکر در کشور ادامه خواهد داشت و این فرآیند با مشارکت سایر نهادها و مراجع ذی‌ربط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق‌های اصناف انجام می‌شود.

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت با اشاره به این که با واحدهای عمده و خرده‌فروشی که مبادرت به تخلفات تعزیری اعم از کم‌فروشی، گرانفروشی، احتکار، اختفاء و امتناع از عرضه کنند برخورد خواهد شد، گفت:

همه فروشگاه‌ها و مراکز خرید ملزم به نصب برچسب قیمت بر روی کالاهای مورد عرضه می‌باشند و هم‌چنین مراکز خدماتی نیز باید نرخنامه خود را در معرض دید شهروندان قرار دهند تا نحوه ارائه خدمات آنها شفاف باشد.

وی تاکید کرد: در صورت خودداری از این کار، با متخلفان برخورد قانونی انجام خواهد گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدگنندگان در پایان، اظهار داشت:

با توجه به اهمیت همکاری و تماس همشهریان در فرآیند نظارت، از آنها تقاضا می‌کنیم ضمن تماس سامانه ۱۲۴، نسبت به گزارش هرگونه تخلف مشهود از قبیل گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، عدم عرضه صحیح کالا، احتکار، عدم صدور فاکتور خرید و سایر تخلفات اقدام کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید