کد خبر:128011
پ
وزارت صنعت

ابلاغ سیاست‌ها و برنامه‌های اجرایی وزارت صنعت در سال ۹۸

برنامه‌های اجرایی و سیاست‌های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸، با تاکید بر رونق تولید به سازمان‌های استانی ابلاغ شد.

برنامه‌های اجرایی و سیاست‌های کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸، با تاکید بر رونق تولید به سازمان‌های استانی ابلاغ شد.

 

*** برنامه‌های اجرایی و سیاست‌های کلی وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و قانون برنامه ششم توسعه، برنامه‌ها و دستوالعمل‌های اجرایی به استان‌ها ابلاغ و سازمان‌های استانی صنعت، معدن و تجارت ملزم به اجرای این برنامه‌ها در سال ۹۸ شدند.

مطابق این برنامه‌ها و سیاست‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مرتبط با فعالیت‌های صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از تولید مواد معدنی دارای ارزش افزوده بالا با صدور مجوزهای معدنی، توسعه فناوری و شرکت‌های توسعه‌بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژ به نوآوری، از جمله برنامه‌های تعیین شده وزارت صنعت درسال ۹۸ خواهد بود. 

بخش دیگری از جزئیات برنامه‌های اجرایی وزارت صنعت در سال ۹۸، به این شرح اعلام شده است:

براساس این هدف، هزار و ۲۱ پروانه اکتشاف در سال ۹۷ صادرشده است که در سال ۹۸ به هزارو ۹۲ پروانه خواهد رسید.علاوه بر این، بیش از ۶۳۰ پروانه بهره‌برداری از معادن تاپایان سال ۹۷ صادر شده است که قرار است در سال ۹۸ به ۷۰۵ پروانه افزایش یابد.
بیش از ۱۶ میلیارد و ۳۴۰ هزار ریال در سال ۹۷ سرمایه‌گذاری در معادن انجام شده است که در سال ۹۸ به ۱۷ میلیارد و ۳۲۰ هزار ریال خواهد رسید.
هم‌چنین، براساس هدف‌گذاری‌های تدوین شده قرار است که در سال ۹۸، بیش از ۲۶۲ پروانه واحد‌های تحقیق و توسعه صادر شود و ایجاد و توسعه فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای به ۲۷۳ واحد برسد.

 

*** هدف‌گذاری در راستای حمایت از تولید

 

بر اساس برنامه‌های اجرایی وزارت صنعت در سال ۹۸، بیش از ۳۶ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در سال ۹۸ به صندوق مکانیزه فروش تجهیز می‌شوند و میزان جذب سرمایه‌گذاران خارجی از هزار و ۱۰۱ میلیون دلار ارزش به هزارو ۱۸۰ افزایش خواهد یافت.

آن طور که در برنامه‌های اجرایی این وزارتخانه تصریح شده است، پیش بینی شده که از ابتدا تا پایان سال ۹۸، بیش از ۳ میلیون ۳۵۵ هزار بازرسی هدفمند از بنگاه‌های اقتصادی انجام خواهد شد و بیش از ۳۲۸ پروانه بهره برداری واحد خدمات مهندسی صادر خواهد شد.

علاوه بر این، مطابق هدف‌گذاری‌هایی که در راستای حمایت از تولید ترسیم شده، ۱۳ هزارو ۱۰۰ واحد تولیدی در راستای حمایت از واحدهای تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی و ارزش صادرات غیر‌نفتی در سال ۹۸، تا ۶۱ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

هم‌چنین، در سال ۹۸ بیش از یک میلیون ۹۴۳ هزار ساعت دوره آموزشی و بیش از ۶۶۰ نمایشگاه داخلی و بین المللی برگزار خواهد شد.

بر اساس تدوین برنامه‌های اجرایی و سیاست‌های کلی وزارت صنعت و معدن و تجارت، سازمان‌های استانی موظف هستند که گزارش ماهیانه خود را در رسیدن به این هدف‌گذاری ها به دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی ارائه دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت در نامه ابلاغیه خود به مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری، بر تامین منابع مالی و توسعه سرمایه‌گذاری، توسعه تولید و تعمق در ساخت داخل، توسعه صادرات غیر نفتی و بهبود فضای کسب و کار به عنوان هدف‌گذاری های این وزارتخانه و اجرای آن‌ها توسط سازمان‌های استانی تاکید کرده است.
 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید