خبرنگار :
پ
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری صنایع:

از تصمیم شورای عالی معادن دفاع می‌کنم/اعتبار مجوز بهره‌برداری معادن استان تهران ۵ ساله است+فیلم

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری صنایع، مصوبه جدید مبنی بر ۵ ساله شدن اعتبار مجوز بهره‌برداری معادن استان تهران را تصمیم شورای عالی معادن معرفی و با اشاره به اینکه تهران یک زیستگاه حساس محسوب می‌شود، تاکید کرد از این تصمیم دفاع می‌کند.

 

*** انتقاد فعالان معدنی نسبت به ۵ ساله شدن اعتبار مجوز بهره‌برداری معادن استان تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جعفر سرقینی در نشست خبری با اصحاب رسانه به سوال خبرنگار خبرگزاری صنایع که یکی از مشکلات فعالان معدنی در استان تهران بود، پاسخ داد.
وی در پاسخ به این سوال که فعالان معدنی در استان تهران نسبت به ۵ ساله شدن اعتبار پروانه بهره‌برداری معادن استان تهران، انتقاد دارند و معتقدند نباید بخاطر چند معدن شن و ماسه، این مصوبه به کلیه معادن استان، تعمیم داده می‌شد و این تصمیم علیرغم اینکه در سال رونق تولید هستیم، می‌تواند مانع از سرمایه‌گذاری در این بخش شود، اظهار داشت:

استان تهران زیستگاه حساسی است و صدور پروانه بهره‌برداری به صورت پنج ساله صرفا جهت ایجاد زیستگاه امن در استان تهران صورت گرفته است.

این بخش‌نامه به معنای تعطیل شدن معدن‌هایی که پروانه بهره‌برداری دارند، نیست؛ بلکه این پروانه‌ها پنج سال تمدید می‌شوند تا اگر بعد از پنج سال به هر دلیل ثابت شد که معدن مورد نظر معدنی آلوده کننده است، بتوان از ادامه فعالیت آن معدن جلوگیری کرد.

 

 

*** صدور پروانه بهره‌برداری پنج ساله تصمیم شورای عالی معادن است

 

جعفر سرقینی در ادامه با بیان اینکه پروانه یک سند رسمی و لازم‌الاجرا است، اظهار کرد:

صدور پروانه بهره‌برداری پنج ساله مانع تولید در بخش معدن نیست و اگر تولیدکننده‌ای در صدد تولید و در نتیجه رونق تولید در کشور باشد صدور این پروانه‌ها در اثربخشی فعالیت این تولیدکننده اثری نخواهد داشت.

وی در ادامه گفت:
درست است که صدور مجوز بهره‌برداری معادن استان تهران به صورت ۵ ساله شاید موجب نگرانی برای سرمایه‌گذار شود، اما این تصمیم شورای عالی معادن بوده و معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صمت تاثیری در اتخاذ این تصمیم نداشته است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در ادامه تصریح کرد:

شورای عالی معادن فرادستگاهی است و و وزارت‌ صمت تنها سه عضو در آن شورا دارد و سایر اعضای این شورا از محیط زیست، اتاق بازرگانی، خانه معدن، قوه قضائیه و… هستند.

 

 

*** از تصمیم شورای عالی معادن دفاع می‌کنم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت در پایان، اظهار داشت:

صدور پنج ساله پروانه بهره‌برداری از معادن تصمیم درستی است و من از این تصمیم دفاع می‌کنم؛ چون شهر تهران تبدیل به زیستگاه حساسی شده و نمی‌شود ریسک کرد و انجام هرگونه ریسک مستقیما بر روی سلامتی مردم تهران اثر خواهد گذاشت.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری پاسخ معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت به پرسش خبرنگار خبرگزاری صنایع را مشاهده فرمایید.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − دو =

کلید مقابل را فعال کنید