کد خبر:127795
پ
صنعت لاستیک
معاون امور صنایع وزیر صنعت خبر داد

پایش وضعیت صنعت لاستیک/اشتغالزایی ۱۶ هزار نفری صنعت لاستیک در کشور

معاون امور صنایع وزیر صنعت در سلسله نشست‌های تخصصی پایش صنایع کل کشور از اشتغالزایی ۱۶ هزار نفری صنعت لاستیک در کشور خبر داد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت در سلسله نشست‌های تخصصی پایش صنایع کل کشور از اشتغالزایی ۱۶ هزار نفری صنعت لاستیک در کشور خبر داد.

 

*** تشریح وضعیت صنعت لاستیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در نشست پایش وضعیت صنایع غیر‌فلزی که این هفته به صورت تخصصی به صنعت لاستیک پرداخته شد، با تشریح وضعیت این صنعت، اظهارداشت:

روند تولید صنعت تایر با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده ‌حدود ۲۹۰ هزار تن در نظر گرفته شده است که با اتخاذ مکانیزم‌های اجرایی امیدواریم با همکاری تولیدکنندگان به این هدفگذاری دست یابیم.

مقیمی با اشاره به مشکلات صنعت لاستیک که عمدتا در حوزه تخصیص، تأمین و انتقال ارز برای تأمین مواد اولیه و افزایش هزینه تولید قرارداشت نکاتی را ارائه و خاطر نشان کرد:

رفع مشکلات صنعت تایر با توجه به توان بالای این صنعت در تأمین حدود ۷۰ درصد کل نیاز تایر کشور در اولویت بوده و در این خصوص تمهیدات لازم نیز صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: این صنعت با تأمین حدود ۶۰ درصد وزنی و ۵۰ درصد ارزشی مواد اولیه از داخل کشور نقش مهمی در خوداتکایی این کالای راهبردی در کشور دارد و ما برای رفع مشکلات این صنعت همانند سایر صنایع اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

 

*** پیشگیری از کاهش ظرفیت تولید بخش‌های مختلف صنعتی کشور

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر پویایی انجمن‌ها در شناسایی وضعیت بحرانی صنایع خواستار اعلام دلایل تاثیرگذار بر روند تولید بنگاه‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف صنعتی شد و خاطر نشان‌کرد:

تشکل‌های صنعتی با توجه به ارتباط مستمر با صنایع مختلف از نزدیک در جریان چالش‌های بخش‌های مختلف صنعتی کشور بوده و می‌توانند پیش از بروز مشکلات احتمالی، چالش‌ها و دغدغه‌ها را به وزارت صنعت، معدن وتجارت منتقل کنند تا اقدامات لازم برای پیشگیری از کاهش ظرفیت تولید صورت گیرد.

 

*** نشست تخصصی پایش صنعت لاستیک

 

گفتنی است، در نشست تخصصی پایش صنعت‌لاستیک که با حضور دبیر انجمن تولیدکنندگان و نمایندگانی از این صنعت برگزار شد، پیشنهاداتی جهت برون‌رفت از وضعیت فعلی صنعت لاستیک نظیر تسریع در تخصیص ارز مورد نیاز، آزادسازی صادرات، برنامه‌ریزی برای افزایش کیفیت انواع لاستیک و حضور در بازارهای جهانی و بازنگری در وضعیت فاکتورهای اساسی صنعت مطرح و تصمیاتی در راستای رفع دغدغه‌های این صنعت اتخاذ شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین در این نشست مقرر شد پرونده‌های مربوط به صنعت لاستیک در جلسه آتی کمیته ارزی مشترک با بانک مرکزی مورد بازنگری و تخصیص ارز به واحدهای صنعتی این بخش تسریع شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید