کد خبر:126666
پ
قاچاق کالا
مدیرکل بازرسی و امور قاچاق خبر داد

تشکیل ۵۱۶ پرونده قاچاق کالا در سطح عرضه

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق از تشکیل ۵۱۶ پرونده قاچاق کالا در سطح عرضه، در فروردین ماه خبر داد.

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق از تشکیل ۵۱۶ پرونده قاچاق کالا در سطح عرضه، در فروردین‌ماه ۹۸ خبر داد.

 

*** طرح مبارزه با قاچاق کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به ارائه آمار فروردین‌ماه امسال در امر مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه در سراسر کشور پرداخت و اظهار داشت:

طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه از سال گذشته بطور همزمان در سراسر کشور کلید خورد و ادامه این طرح در فروردین‌ماه سال ۹۸ نیز انجام شد.

 

*** حساسیت موجود در حوزه سطح عرضه

 

قاسمی، با تاکید بر حساسیت موجود در حوزه سطح عرضه، افزود:

کارشناسان این سازمان و بازرسان مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها با بهره‌گیری از تمام ظرفیت و امکانات موجود به اجرای این طرح پرداختند.

 

*** بازرسی در سطح عرضه

 

وی با بیان این مطلب که در پی اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت همزمان از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان داخلی، در این بازه زمانی، تعداد ۲۸ هزار و ۵۲۸ مورد واحد خرد و کلان در سطح عرضه بازرسی انجام شده است، افزود:

در این بازدیدها، تعداد ۵۱۶ مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۳۳ میلیارد ریال تشکیل و برای رسیدگی به مراجع ذی‌صلاح ارسال شد. 

 

*** استان تهران دارای بالاترین آمار بازرسی

 

قاسمی در ادامه افزود: 

طی این مدت، استان تهران با بیش از ۵ هزار مورد بازرسی و استان البرز با ۷۸ مورد تشکیل پرونده و بیش از ۱۱۱ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه، همچنان بالاترین آمار را در بین استان‌ها بخود اختصاص داده‌اند.

 

*** ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه

 

وی در خصوص ارزش ریالی کالاهای مکشوفه، اشاره کرد:

بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه به ترتیب مرتبط به لباس، با ۱۲۰ میلیارد ریال، مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با ۳ میلیارد و لوازم آرایشی و بهداشتی با ۲ میلیارد ریال بوده است.

 

*** هدفمند‌کردن مبارزه با قاچاق کالا

 

قاسمی ضمن تاکید بر عزم سازمان حمایت برای مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه، افزود:

تلاش مجموعه دست‌اندرکاران مبارزه با قاچاق کالا هدفمند‌کردن مبارزه و جلوگیری از ایجاد زحمت برای مردم و مصرف‌کنندگان است و براین اساس طرح مذکور هدفمند، مستمر و به لحاظ اولویت ادامه خواهد داشت.

 

*** طرح مبارزه با قاچاق کالا در جهت شفاف‌سازی بازار

 

به گفته وی، سازمان حمایت به‌عنوان دستگاه نظارتی حاکمیتی در حوزه نظارت بر بازار تلاش دارد این طرح را در جهت شفاف‌سازی بازار برای مصرف‌کننده و بهبود زمینه عرضه کالاهای داخلی و  نفروختن اقلام قاچاق و با هدف حمایت از سرمایه ملی و تولیدات داخلی انجام پذیرد.

 

*** حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل بازرسی و امور قاچاق در پایان، خاطر نشان کرد :

تمامی اقدامات با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه، جلوگیری از فعالیت سودجویان و رونق اقتصادی در کشور انجام می‌شود و امیدواریم هموطنان در سال رونق تولید در صورت مشاهده و یا مواجهه با هرگونه تخلف در حوزه قاچاق در سطح عرضه با انعکاس اخبار و گزارش‌های خود به سامانه ۱۲۴ خدمت‌گزاران خود در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها را یاری رسانند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید