کد خبر:126367
پ
لوله و اتصالات نانویی

افزایش صادرات لوله و اتصالات نانویی در سال ۹۷

یک شرکت فعال در حوزه پلیمر با تولید نانو پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر توانست در سال ۱۳۹۷، بیش از ۶۰ درصد رشد در صادرات لوله و اتصالات نانویی ایجاد کند.

یک شرکت فعال در حوزه پلیمر با تولید نانو پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر توانست در سال ۱۳۹۷، بیش از ۶۰ درصد رشد در صادرات لوله و اتصالات نانویی ایجاد کند.

 

*** لوله و اتصالات نانویی جاگزین مناسب برای پلاستیک‌های معمولی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه پلیمر در سال ۹۷ موفق به افزایش ۶۰ درصدی صادرات محصولات نانویی در صنعت لوله و اتصالات شده است.

این شرکت پلاستیک‌های زیست تخریب‌پذیر را به مرحله تولید انبوه رسانده و طی چند سال گذشته به بازار عرضه کرده است.

این پلاستیک‌ها برای تولید انواع ظروف یک‌بار مصرف، فیلم‌های بسته‌بندی، فیلم‌های کشاورزی، کیسه‌های خرید و زباله به کار برده می‌شوند و از پتانسیل مناسبی برای جایگزینی پلاستیک‌های رایج برخوردار هستند.

 

*** تولید سالانه ۲۰ هزار تن در سال

 

صادرات محصولات لوله و اتصالات نانویی به ترکیه، هند و کشورهای مستقل مشترک المنافع CIS اتحادیه‌ای شامل برخی از جمهوری‌های مستقل اتحاد جماهیر شوروی سابق نظیر روسیه، بلاروس، آذربایجان، تاجیکستان و قرقیزستان  بوده و در سال۹۷ نیز گریدهای جدیدی از این محصولات نیز به بازار عرضه شده است.

ظرفیت تولید سالانه این شرکت بالغ بر ۲۰ هزار تن در سال است.

تولید نانو کامپوزیت‌های پایه پلی پروپیلن برای ساخت قطعات خارجی صنعت لوازم خانگی و لوله‌های فاضلاب از جمله دستاوردهای این شرکت است.

در این محصول مدول کششی و استحکام آن چند برابر شده است، بدون اینکه مقاومت به ضربه آنها کاهش یابد. همچنین بهبود خواص رنگ‌پذیری در نانو کامپوزیت‌ها بسیار چشمگیر است.

 

*** تولید نامو کامپوزیت ضد خش برای داشبورد خودرو

 

پژوهشگران این شرکت ضمن تولید لوله و اتصالات نانویی با تولید نانوکامپوزیت‌های پیشرفته موفق به تولید نانوکامپوزیت‌های ضدخش با کاربرد در صنعت خودروسازی شدند.

این محصول با استفاده از مواد نانو کامپوزیتی بر پایه “پرو پلی پیلن” تولید شده است و با اضافه کردن مواد افزودنی به پلیمرهای خام، مقاومت این ترکیبات را در برابر خش و خراش بهبود یافته و در نهایت نانو کامپوزیت ضد خش برای ساخت قسمت‌هایی از خودرو نظیر داشبورد طراحی و تولید شد.

تولید لوله‌های بی‌صدا نیز از دیگر یافته‌های علمی این شرکت به شمار می‌رود.

لوله‌های بی‌صدا، سامانه‌ای متشکل از لوله‌ها و لوازم جانبی است که برای کاهش سروصدای ناشی از تخلیه فاضلاب و آب باران طراحی شده است.

این سامانه نسل جدید لوله‌های سه لایه است که با استفاده از فناوری نانو و برای انتقال بدون صدای فاضلاب در داخل ساختمان و انشعاب‌های فاضلاب خارج ساختمان طراحی شده است.

 

*** صنایع الکترونیک و الکتریک هدف ساخت این پلیمرها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سال‌های اخیر تقاضای جهانی برای ترکیبات پلی‌آمیدی رشد چشمگیری داشته است که نزدیک به نیمی از این تقاضا مربوط به آمیزه‌های مهندسی بر پایه پلی‌آمید ۶ و پلی‌آمید ۶،۶ بوده است.

تولید آمیزه‌های پلیمری پیشرفته بر پایه پلی‌آمید ۶ و پلی‌آمید ۶،۶ در کنار لوله و اتصالات نانویی جدیدترین محصول این شرکت است و مهمترین صنایع هدف برای این آمیزه‌ها، صنعت خودروسازی، صنایع الکتریک و الکترونیک بوده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید