کد خبر:126119
پ
قطعه‌سازان
عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان خبر داد

ضرر قطعه‌سازان با استفاده از ارز نیمایی

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان از ضرر قطعه‌سازان با استفاده از ارز نیمایی خبر داد.

عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان از ضرر قطعه‌سازان با استفاده از ارز نیمایی خبر داد.

 

*** ضرر ۳۵۰۰ تومانی قطعه‌سازان در محاسبه قیمت قطعات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان، اظهار کرد:

نرخ ارز برای قطعه‌سازان ۱۲ هزار تومان تمام می‌شود ولی خودروسازان در محاسبه قیمت قطعات، نرخ ۸۵۰۰ تومانی را برای ارز لحاظ می‌کنند.

 عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان در یک نشست خبری اظهار داشت:

اگر بابت تأمین ارز نیمایی با در نظر گرفتن هزینه‌های جانبی حدود ۱۰ هزار تومان پرداخت کنیم تا به یک بانک چینی برسد، برای انتقال این مبلغ به یک بانک دیگر باید مبلغ اضافه‌ای متحمل شویم که در نهایت قیمت ارز برای قطعه‌سازان بالای ۱۲ هزار تومان تمام می‌شود.

این در حالی است که خودروسازان در محاسبه قیمت قطعات، نرخ ۸۵۰۰ تومانی را برای ارز لحاظ می‌کنند.

 

*** پیشنهاد پرداخت تسهیلات ریالی به قطعه‌سازان

 

شاپور سامعی با بیان اینکه بانک مرکزی اعلام می‌کند که می‌خواهد ۸۴۴ میلیون یورو را به صورت مساوی به ایران‌ خودرو و سایپا پرداخت کند، گفت:

تأمین ارز به صورت روپیه هند، یوآن چین، ین ژاپن و لیر ترکیه امکان‌ پذیر است که البته این منابع نیز فقط در یک سری از بانک‌های خاص قابل استفاده است و اجازه جابجایی آن برای صنعت وجود ندارد.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بر این اساس ۱۰ درصد تسهیلات دریافتی باید به عنوان پیش‌ پرداخت ارائه شود و ۹۰ درصد بقیه را ۹ ماه دیگر با قیمت روز ارز دولتی محاسبه کنیم.

در این شرایط اگر قیمت ارز دوباره دچار جهش شود، صنعت‌گران باید پول زیادی را بابت ارز دریافتی بپردازند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان در پایان، اظهار کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

به همین دلیل پیشنهاد کردیم که تسهیلات ریالی به قطعه‌سازان، پرداخت شود تا خودمان ثبت سفارش و خرید ارز را انجام دهیم ولی تاکنون به نتیجه نرسیده‌ایم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید