کد خبر:126173
پ
رویداد نمایشگاهی ایران در عراق
رایزن بازرگانی ایران در عراق خبر داد

برگزاری ۴ رویداد نمایشگاهی ایران در عراق

رایزن بازرگانی ایران در عراق از برگزاری ۴ رویداد نمایشگاهی ایران در عراق با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق از برگزاری ۴ رویداد نمایشگاهی ایران در عراق با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.

 

*** توسعه همکاری‌های تجاری بین ایران و عراق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رایزن بازرگانی ایران در عراق با اشاره به برگزاری ۴ رویداد نمایشگاهی ایران در عراق در طول خرداد ماه ۹۸ با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران، اظهار داشت:

در راستای سیاست‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور توسعه همکاری‌های تجاری بین ایران و عراق و افزایش صادرات غیرنفتی، ۴ رویداد‌نمایشگاهی از برندهای صادراتی ایران برگزار خواهد شد.

ناصر بهزاد افزود: این رویدادها شامل جشنواره فروش رمضانی در بغداد، نمایشگاه اختصاصی فرش‌های نفیس دستباف ایران در بغداد، پاویون ایران در نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و رسانه در اربیل و نمایشگاه اختصاصی ایران در اربیل خواهد بود.

 

*** آمادگی بازار عراق برای استفاده از کالای با کیفیت ایرانی

 

رایزن بازرگانی ایران در عراق هدف از ایجاد این نمایشگاه‌ها تقویت حضور شرکت‌های ایرانی برای توسعه فروش و ایجاد شبکه‌های توزیع صادراتی دانست و اظهار داشت:

بازار عراق آماده استفاده از کالای با کیفیت ایرانی است و حضور واحدهای تولیدی و صادراتی خوشنام برای برنامه‌ریزی بلند مدت می‌تواند ضمن کسب سهم مناسب از این بازار موجب تحرک زنجیره تولید داخلی و پیوند آن با تقاضاهای بازار هدف گردد.

 

***  حضور ۳۰۰ شرکت ایرانی در این نمایشگاه‌ها

 

بهزاد با اشاره به برگزاری ۴ رویداد نمایشگاهی ایران در عراق گفت: با توجه به استقبال از این نمایشگاه‌ها حضور ۳۰۰ شرکت ایرانی در این ۴ رویداد پیش‌بینی می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رایزن بازرگانی ایران در عراق در پایان، آسان بودن مواصلات زمینی از اربیل به ایران و تنوع زمینه‌های سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی در بغداد را برای توسعه مبادلات بازرگانی مهم دانست و اظهار داشت:

همگرایی مناسب شرکت‌های ایرانی و عراقی تکمیل کنندۀ نقشه راهی است که همکاری‌های دوجانبه دو کشور را افزایش خواهد داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید