کد خبر:125898
پ
جنگ اقتصادی
رئیس کل بانک مرکزی

جنگ اقتصادی آمریکا اقشار متوسط به پایین جامعه را هدف قرار داده است

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه مجازی اینستاگرام خود اقشار متوسط به پایین جامعه را به عنوان جامعه هدف جنگ اقتصادی آمریکا عنوان کرد.

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه مجازی اینستاگرام خود اقشار متوسط به پایین جامعه را به عنوان جامعه هدف جنگ اقتصادی آمریکا عنوان کرد.

 

*** متن یادداشت رئیس کل بانک مرکزی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل بانک مرکزی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر یادداشتی در صفحه مجازی اینستاگرام خود نوشت.

متن یادداشت عبدالناصر همتی به شرح ذیل می‌باشد:

امروز سوم خرداد روز آزادی خرمشهر است. سال ۱۳۶۱ در چنین روزی جانشین پخش اخبار صداوسیما بودم. خبر آزادی تدریجی خرمشهر را دریافت کردیم. خبر بسیار مهمی برای مردم بود. تلاش ما برای اعلام خبر تا ساعت ۱۴ به نتیجه نرسید.

فرمانده‌هان عملیات نظر داشتند تا تثبیت کامل موقعیت اعلام خبر صلاح نیست. اعلام خبر به ساعت ۱۵ به بعد موکول شد.

به اتفاق همکاران برای صرف ناهار در غذاخوری نزدیک جام‌جم ساعتی وارد فضای شهر شدیم. شهر تهران گویا روح نداشت، اما اخبار مهمی داشتیم که آنها نداشتند. لذا به خوبی تفاوت روحی بین ما و مردم کاملاً محسوس بود.

افسردگی ناشی از تبلیغات و جنگ اقتصادی و روانی دشمنان در آنها احساس می‌شد. به سازمان برگشتم و بعد از کشمکش گویندگان وقت رادیو و خبر در این‌که کدامشان این خبر مسرت‌بخش را اعلام کنند و توافق با این‌که هردو باهم اعلام کنند خبر آزادی خرمشهر را اعلام کردیم.

ساعتی بعد برای شرکت در جلسه‌ای مجددا به سطح شهر رفتم. جشن و سرور و شادی مردم وصف‌ناپذیر بود. روحیه‌ها عالی و در ظرف ۳ ساعت کل جامعه یکپارچه متحول شده بود.

 

*** جنگ اقتصادی آمریکا اقشار متوسط به پایین جامعه را هدف قرار داده است

 

شاید امروز نیز در همان مقطع سه ساعته باشیم. تمام تلاش‌های دولت آمریکا در جنگ اقتصادی که عمدتا اقشار متوسط به پایین جامعه را تحت فشار اقتصادی قرار داده است، در عمل نتوانست آنها را به اهداف رسما اعلام شده آنها برساند.

آیا اخبار پیغام‌های متعدد آنها برای مذاکره در کنار تهدیدهایشان خبر از نتایج مقاومت مردم می‌دهد؟ اطمینان دارم این بار نیز ملت بزرگ ایران سربلند خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید