کد خبر:125747
پ
صدور جواز تاسیس صنعتی

رشد ۱۶ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی

بر اساس گزارش وزارت صنعت در ۱۱ ماهه سال ۹۷ نزدیک به ۱۶ درصد رشد در صدور جواز تاسیس صنعتی نسبت به سال ۹۶ وجود داشت.

بر اساس گزارش وزارت صنعت در ۱۱ ماهه سال ۹۷ نزدیک به ۱۶ درصد رشد در صدور جواز تاسیس صنعتی نسبت به سال ۹۶ وجود داشت.

 

*** سمنان، قم و خراسان‌رضوی با بایشترین صدور جواز تاسیس صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برپایه آمارهای یاد شده، این تعداد صدور جواز تاسیس صنعتی با پیش‌بینی سرمایه ۲۴۲۲ هزار میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۴۸۶ هزار و ۹۸۴ نفر صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ رشد ۶۱٫۵ درصدی در سرمایه‌گذاری و ۱۶٫۹ درصدی در اشتغال را نشان می‌دهد.

بیشترین تعداد صدور جواز تاسیس صنعتی در استان‌های سمنان، قم و خراسان رضوی به ترتیب با هزار و ۸۲۰، هزار و ۵۷۵ و هزار و ۵۰۵ فقره صادر شده است.

از مجموع جواز تاسیس‌های صادر شده در مدت مذکور، بیشترین تعداد مربوط به گروه محصولات‌غذایی، انواع آشامیدنی و سایر محصولات کانی غیرفلزی به ترتیب با سه هزار و ۹ و ۲ هزار و ۶۰۱ فقره بوده است.

همچنین بالاترین سهم پیش‌بینی سرمایه‌گذاری در گروه‌های صنعتی متعلق به گروه کک و فرآورده‌های حاصل از نفت با سرمایه ۷۳۱ هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال با سهم ۳۰٫۲ درصد از کل گروه‌ها بوده است.

 

*** افزایش ۸٫۷ درصدی اشتغال در سال ۹۷ نسب به سال ۹۶

 

بر اساس گزارش وزارت صنعت علاوه بر رشد صدور جواز تاسیس صنعتی در سال ۹۷، از آغاز سال ۹۷ تا پایان بهمن‌ماه پنج هزار و ۴۶۲ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری ۵۱۰ هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال و اشتغال ۹۳ هزار و ۹۵۳ نفر صادر شد.

مقایسه این ارقام با مدت مشابه سال ۹۶، ۵٫۷ درصد افزایش در تعداد، ۱۱۳٫۸ درصد افزایش در سرمایه‌گذاری و ۸٫۷ درصد افزایش در اشتغال را نشان می دهد.

از این تعداد پروانه بهره‌برداری صادره، ۲ هزار و ۹۰۷ فقره آن ایجادی و ۲ هزار و ۵۵۵ فقره آن توسعه‌ای بوده است.

بیشترین تعداد پروانه بهره‌برداری صادره در بین استان‌ها مربوط به اصفهان با ۵۵۷ فقره و کمترین آنها خراسان‌شمالی با ۱۶ فقره بوده است.

 

*** بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان

 

بیشترین میزان سرمایه‌گذاری مندرج در پروانه‌های بهره‌برداری صادره و را استان هرمزگان با ۱۹۳ هزار و ۵۹۶ میلیارد ریال با سهم ۳۷٫۹ درصدی به خود اختصاص داده است.

متوسط سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک واحد و صدور جواز تاسیس صنعتی در این دوره ۹۳٫۵ میلیارد ریال بوده است که علت بالا بودن این رقم، سرمایه‌گذاری انجام شده در واحد «نفت ستاره خلیج فارس» است.

در این مدت، بیشترین پروانه بهره‌برداری صادره با ۸۳۱ فقره متعلق به محصولات از لاستیک و پلاستیک است و متوسط سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک واحد در این گروه ۳۰٫۳ میلیارد ریال است.

 

*** اختصاص ۴۰ درصد از سرمایه‌گذاری کشور در کک ومحصولات نفتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بالاترین سرمایه‌گذاری محقق شده در ۱۱ ماهه پارسال در کک و فرآورده‌های حاصل از نفت با ۲۰۸ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال است که حدود ۴۰٫۸درصد از سرمایه‌گذاری کل کشور را به خود اختصاص داده است.

همچنین بیشترین اشتغال ایجاد شده در پی صدور جواز تاسیس صنعتی در این مدت، در گروه محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها با ۱۳ هزار و ۴۱۵ نفر بوده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید