کد خبر:125676
پ
فولاد اسفراین
رئیس هیأت عامل ایدرو خبر داد

افزایش ۶۰ هزار تنی تولید فولاد اسفراین

رئیس هیأت عامل ایدرو از افزایش ۶۰ هزار تنی تولید فولاد اسفراین خبر داد.

رئیس هیأت عامل ایدرو از افزایش ۶۰ هزار تنی تولید فولاد اسفراین خبر داد.

 

*** افزایش ۶۰ هزار تنی تولید فولاد اسفراین 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیأت عامل ایدرو  اظهار کرد :

با اجرای طرح تکمیلی مجتمع صنعتی  فولاد اسفراین و نصب ماشین‌آلات ریخته‌گری پیوسته ( CCM) علاوه بر افزایش ۶۰ هزار تنی ظرفیت تولید سالانه، با حذف فرایند برش و دور‌ریز شمش حدود ۲۰ درصد صرفه‌جویی در تولید را خواهیم داشت.

 

*** توان تولید لوله‌های بدون درز

 

محمد باقر عالی، در ادامه با تاکید بر اینکه ایدرو در شرایط جنگ اقتصادی ناشی از تحریم‌ها و در سال رونق تولید اهتمام جدی بر ارتقا داخلی‌سازی صنایع مختلف دارد، افزود:

پیش از این در کارخانه‌های لوله‌گستر و مجمتع صنعتی فولاد اسفراین به توان تولید لوله‌های بدون درز درون‌چاهی نفت و فولادهای آلیاژی سنگین تا سقف ۱۲۰ تن دست یافته بودیم.

 

*** داخلی‌سازی کامل قطعات

 

وی با اشاره به اینکه اخیرأ داخلی‌سازی کامل قطعات مهم فولاد در مجتمع فولاد اسفراین انجام پذیرفته است، اشاره کرد:

برای نخستین بار تیغه‌های برش حفاری ( TBM ) که از طریق واردات تأمین می‌شد، ضمن داخلی‌سازی کامل و جلوگیری از خروج ارز، صرفه جویی ۵۰ درصدی در قیمت تمام‌شده در صنایع کشور را نیز به همراه داشته است.

 

*** صرفه‌جویی ارزی با داخلی‌سازی

 

به گفته معاون وزیر صمت، همچنین برای نخستین‌بار قطعات مهم خردکن‌های معدنی ( HPGR ) به طور کامل داخلی‌سازی شده است که جایگزینی این قطعه با مشابه نمونه خارجی، سالانه ده‌ها میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی در‌پی خواهد داشت.

 

*** ساخت قطعات فولادی در اسفراین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیأت عامل ایدرو، در پایان از داخلی‌سازی و ساخت کامل غلطک‌های پشتیبان سنگین بیش از ۴۰تن و رول‌های نورد مورد نیاز صنایع فولاد و نیز کوپلینگ خطوط تولید ورق در مجتمع صنعتی فولاد اسفراین خبر داد و  اظهار کرد:

کارخانه‌های لوله‌گستر اسفراین و مجمتع صنعتی اسفراین با سرمایه‌گذاری چهارصد میلیون یورویی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با وسعت ۲۱۰ هکتار در اسفراین واقع هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید