کد خبر:124188
پ
واحدهای تولیدی۴
معاون امور صنایع وزیر صنعت، در جلسه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان

بازبینی و اصلاح قوانینی که به ضرر واحدهای تولیدی است/ ضرورت تشکیل ستاد تسهیل برای واحدهای تولیدی فعال

معاون امور صنایع وزیر صنعت، در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به اینکه ستادهای تسهیل استان‌ها باید آرایش جنگی داشته باشند از بازبینی و اصلاح برخی قوانینی که در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور، به ضرر واحدهای تولیدی هستند، خبر داد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اشاره به اینکه ستادهای تسهیل استان‌ها باید آرایش جنگی داشته باشند از بازبینی و اصلاح برخی قوانینی که در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور، به ضرر واحدهای تولیدی هستند، خبر داد.

 

*** بازبینی و اصلاح قوانینی که به ضرر واحدهای تولیدی است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت:

با توجه به شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب تعیین گردید، موضوع تولید داخل، یکی از موارد محوری است که در سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت صمت قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت :

در ستاد ملی رفع موانع تولید تصمیم گرفتیم برخی از قوانین و مقرراتی که در شرایط موجود و تحریم به ضرر واحدهای تولیدی است متوقف و برداشته شود.

وی در ادامه با تاکید بر این که ستادهای تسهیل استان‌ها آرایش جنگی داشته باشند، بیان کرد:

 با تصمیم ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید، برخی قوانین و مقررات بر اساس شرایط اقتصادی حال حاضر کشور و برای رونق تولید و بهبود مسیر توسعه صنایع، بازبینی و اصلاح شدند.

 

*** توجه ویژه به واحدهای صنعتی با بازدهی مطلوب 

 

معاون امور صنایع وزیر صنعت در ادامه تاکید کرد:

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید باید به واحدهایی که در شرایط امروز به صورت‌ مطلوب فعالیت دارند نیز توجه ویژه داشته و مشکلات و موانع این واحدها که شرایط مناسب داشته و توسعه صادرات را در دستور کار خود قرار داده‌اند، رسیدگی و برطرف شود.

 

*** توجه به خوداظهاری تولید

 

مقیمی در ادامه جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان اظهار داشت:

نیاز است تا واحدها برای تسهیل در امور خود و‌ جلوگیری از بروز مشکلات در این حوزه، به موضوع خوداظهاری تولید توجه جدی داشته باشند و با اجرای این مهم ‌به صورت شفاف و دقیق، قطعا از سهمیه مواد اولیه این‌ واحدها نیز کم نخواهد شد.

 

*** افزایش و توسعه صادرات با توجه به واحدهای خوب و پربازده 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزیرات صنعت، معدن و تجارت در پایان با تاکید بر ضرورت رصد و پایش روزانه واحدهای تولیدی، خاطرنشان کرد:

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مختص رفع موانع تولید برای واحدهای نیمه فعال و غیر فعال نیست و برای واحدهای خوب نیز باید جلسات تشکیل شود و اقداماتی صورت گیرد تا این واحدها بهتر کار کنند و افزایش و توسعه صادرات انجام شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید