کد خبر:124081
پ
افزایش غیرمنطقی قیمت
مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت خبر داد

برخورد سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با افزایش غیرمنطقی قیمت تن‌ماهی

مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از برخورد این سازمان با افزایش غیرمنطقی قیمت تن‌ماهی خبر داد.

مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از برخورد این سازمان با افزایش غیرمنطقی قیمت تن‌ماهی خبر داد.

 

*** رعایت ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با بیان این مطلب، افزود:

هرچند کنسرو تن‌ماهی از جمله اقلام اولویت اول و مشمول قیمت‌گذاری تکلیفی و تثبیتی این سازمان و کارگروه تنظیم بازار نیست، اما واحدهای تولیدی مکلف به رعایت ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها و درصدهای سود و ضرایب عمده و خرده‌فروشی خواهند بود.

علیرضا رستمی در ادامه تصریح کرد: در صورت افزایش غیرمنطقی قیمت و یا وصول شکوائیه در این زمینه موضوع مورد رسیدگی این سازمان قرار خواهد گرفت.

 

*** نحوه قیمت‌گذاری تن‌ماهی و محصولات مشابه 

 

وی با استناد به مصوبه کارگروه تنظیم بازار، گفت:

کنسرو تن‌ماهی و محصولات مشابه مشمول قیمت‌گذاری تثبیتی نبوده و قیمت آن با توجه به کیفیت، برند و نوع بسته‌بندی براساس ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها و با رعایت رسود و ضرایب عمده و خرده‌فروشی مصوب کمیسیون هیأت عالی نظارت راساً توسط واحدهای تولیدی تعیین می‌شود.

 

*** برخورد با افزایش غیرمنطقی قیمت

 

رستمی با تأکید بر اینکه واحدهای تولیدی باید پاسخگوی عملکرد خود در این زمینه باشند، بیان کرد:

در صورت ارائه شکوائیه‌ای در این خصوص و یا افزایش غیرمنطقی قیمت این سازمان و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهند داد.

 

*** بررسی عملکرد واحدهای متخلف 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در پایان با اعلام اینکه این موضوع پیش از این نیز به انجمن مربوطه اعلام شده است، بیان کرد:

با توجه به اعتراضات واصله در خصوص افزایش غیرمنطقی قیمت مکاتبات لازم با واحدهای تولیدی ذی‌ربط و انجمن مربوطه برای ارائه اسناد و مدارک مثبته انجام شده تا نسبت به بررسی عملکرد ایشان اقدام شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید