خبرنگار :
پ
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع:

رونق تولید مستلزم رونق صادرات است

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، رونق تولید را مستلزم رونق صادرات دانست.

 

*** مسیر مشترک رونق تولید و توسعه صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، اظهار کرد:

نامگذاری سال جدید با عنوان سال رونق تولید تنها مختص این یکسال نیست، بلکه نشان­‌دهنده استراتژی طولانی مدت کشور است.

محمدرضا انصاری در ادامه افزود: کشورهای مختلفی در دنیا با پیروی از این استراتژی که رونق‌تولید ملی مستلزم رونق و توسعه صادرات است، توانستند به این مهم دست پیدا کنند، از جمله کشورهایی که تاریخ توسعه­ آنها از نیمه دوم قرن بیستم آغاز شده است، می‌­توانیم به ترکیه، مالزی، کره جنوبی و سنگاپور اشاره کنیم.

 

*** مسیر مشترک کشورها برای رسیدن به رونق تولید

 

وی ضمن اشاره به اینکه تمام این کشورها برای رسیدن به توسعه مسیر مشترکی را پیش گرفته‌اند، گفت:

ما مشاهده می­‌کنیم کشورهای کمتر توسعه یافته و یا درحال توسعه­ که خود را از روند توسعه و رونق تولید جدا کرده بودند، امروز در حال پیوستن به کاروان توسعه هستند و باید به این نکته توجه کنیم که همه آنها برای رسیدن به این مهم یک راه مشترک را پیش گرفته­‌اند و آن محور فعالیت قرار دادن صادرات است.

 

*** گام‌های کشورهای موفق در دستیابی به رونق تولید

 

رئیس انجمن صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی کشور با اشاره به لزوم حمایت دولت گفت:

هر جامعه‌ای که بروکراسی­‌های محدودکننده را از مسیر حرکت صادرکنندگان رفع کرد و موادی از قانون و همچنین بخشنامه‌های دولت را به حمایت از صادرکنندگان اختصاص داد، توانست راه دستیابی به رونق‌تولید را پیش بگیرد.

انصاری ادامه داد: بسیاری از کشورهایی که به این مهم دست پیدا کرده‌اند انواع پشتیبانی‌ها و حمایت‌ها مادی و معنوی خود را تقدیم صادرکنندگان کردند، از جمله آن می­‌توانیم به اختصاص امکانات بانکی برای وام‌های ارزان قیمت با سود نیم تا ۱ درصد و همچنین جوایز صادراتی اشاره کنیم در واقع دولت‌ها تا زمانی که صادرکنندگان توانستند توانایی رقابت را کسب کنند از آنها حمایت کردند.

 

*** اقتدار دولت‌ها به وسیله رونق تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در پایان اظهار داشت:

کشورهای بزرگی که صادرات خود را توسعه دادند، به رونق تولید نیز دست یافتند و در نتیجه دولت‌هایشان تبدیل به دولت‌های مقتدری شد که توانست از طریق مالیات‌های صادرکنندگان در عرصه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی سرمایه­‌گذاری کند.

 

 

در ادامه می‌توانید فیلم این مصاحبه را ملاحظه فرمایید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید