کد خبر:123918
پ
تنظیم بازار
رئیس‌سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:

خرید یک هزار تن خرما به منظور تنظیم بازار مصرف خرمای روزه‌داران

رئیس‌سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از خرید یک هزار تن خرمای بم به منظور تنظیم بازار مصرف خرمای روزه‌داران خبر داد.

رئیس‌سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از خرید یک هزار تن خرمای بم به منظور تنظیم بازار مصرف خرمای روزه‌داران خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس‌سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در جمع تجار و تولیدکنندگان خرمای شرق استان کرمان گفت:

به‌منظور تنظیم بازار و با همکاری تولیدکنندگان بیش ازیک‌هزار تن خرما به قیمت هر کیلو ۲۳ هزار تومان به اضافه هزینه حمل خریداری شده است تا این محصول بتواند در سفره روزه داران قرار گیرد.

 

*** مذاکره با تولیدکنندگان و تجار بم

 

معاون وزیرصنعت،معدن و تجارت از انجام مذاکره با تولیدکنندگان و تجار بم خبر داد و ضمن تقدیر از کسبه و اتاق اصناف تهران افزود:

مقرر شد بدون افزایش قیمت، خرمای رطب مضافتی را در بازار تهران به دست مصرف‌کنندگان نهایی برسانیم.
عباس تابش تابش تصریح کرد: در صورت تامین نیاز داخلی کشور و مصرف خرمای ماه رمضان هیچ ممنوعیتی بر صادرات خرما وجود ندارد.

 

*** تولید خودرو درمنطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم

 

وی با اشاره به خرید یک هزار تن خرما به منظور تنظیم بازار مصرف خرمای روزه داران در ادامه در خصوص ادامه کار تولید خودرو درمنطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم نیز اضافه کرد:

برای تامین قطعات تدابیری اندیشیده شده تا به شکل دیگر واردات قطعات انجام شود تا چرخه تولید این صنعت متوقف نشود و تاکنون مقداری از قطعات وارد کشور شده و بخشی دیگر در حال وارد شدن است.

تابش اظهار کرد: ظرفیت موجود در ارگ جدید بسیار خوب است اما تعداد زیادی خودرو در کف انبارها ذخیره شده است که به خودروسازان هشدارهای لازم داده شده تا نسبت به فروش آنها اقدام کنند.

 

*** سال جاری؛ سال رونق تولید

 

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت ادامه داد: با توجه به اینکه سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب سال «رونق تولید» نامگذاری شده است اصل ما حفظ تولید و اشتغال موجود است تا بتوانیم از پیچ تحریم‌ها رد شویم.

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: هرچند در شرایط کنونی صادرات عواید و منافع زیادی برای کشور دارد ولی رویکرد دولت اولویت تامین نیازهای داخل بر صدور کالا است.

رئیس‌سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان ضمن تاکید بر دو معیار کیفیت و قیمت منطقی به عنوان شاخص‌های اصلی مدنظر مصرف کننده تصریح کرد:

برای رعایت حقوق مصرف کننده از سوی واحدهای تولیدی، ارزان فروشی شرط لازم ولی کافی نیست.

 

*** الزام تولیدکنندگان به تحویل کالای با کیفیت به مصرف‌کنندگان

 

تابش ادامه داد: تولید کننده امروزی باید مقوله قیمت کالای تولید شده خود را با شرایط فعلی کشور منطبق سازد و کیفیت را فدای قیمت نکند.

وی با تاکید بر اهمیت الزام تولیدکنندگان به تحویل کالای با کیفیت به مصرف‌کنندگان،گفت:

اگر کالایی تولید شود که با مقررات استاندارد مطابقت داشته باشد و نیازهای اولیه مصرف کننده را رفع کنند مردم ترجیح می‌دهند کالای ایرانی مصرف کنند که در نهایت تولید ملی رونق پیدا می‌کند.

 

*** صادرات خرما آزاد است

 

تابش از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان به عنوان تنها متولی کارشناسی قیمت در کشور نام برد و افزود:

دو نوع افزایش قیمت وجود دارد یکی مربوط به گرانی کالا و دیگری گران فروشی کالا که سازمان حمایت مسئول بخش دوم این موضوع است و گرانی کالا به‌دلیل عدم تامین به‌اندازه محصول در بازار بوجود می‌آید.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به خرید یک هزار تن خرما به منظور تنظیم بازار مصرف خرمای روزه داران در پایان اظهار داشت:

صادرات خرما آزاد است و به‌منظور تامین کارتن و چگونگی بازاریابی در بحث خرید محصول باید تدابیری در دستور کار قرار بدهیم.

گفتنی‌است شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری استان کرمان واقع شده است و خرمای مضافتی آن شهرت جهانی دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید