کد خبر:124026
پ
واحدهای تولیدی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت خبر داد

ترغیب سرمایه‌گذاران به احیای واحدهای تولیدی راکد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از ترغیب سرمایه‌گذاران جدید در راستای احیای واحدهای تولیدی راکد، تعطیل و یا با ظرفیت پایین خبر داد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از ترغیب سرمایه‌گذاران جدید در راستای احیای واحدهای تولیدی راکد، تعطیل و یا با ظرفیت پایین خبر داد.

 

*** احیای واحدهای تولیدی راکد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت در جمع تولیدکنندگان لوازم خانگی در اتاق بازرگانی تهران گفت:

در سال جاری فعال سازی ظرفیت خالی ۲ هزار واحدهای تولیدی را هدف گذاری کردیم تا آن ها را احیا کنیم.

سعید زرندی گفت: بجای اینکه سرمایه گذار جدید از ابتدا بخواهد یک واحد صنعتی را ایجاد کند، واحدهای نیمه تمام یا تعطیل را فعال نماید،لذا در امسال رویکرد ما واحدها ایجادی نیستند.

 

*** تعمیق ساخت داخل

 

معاون طرح و برنامه افزود: تعمیق ساخت داخل از موضوعات بسیار مهم برای اقتصاد کشور است و از برنامه‌های وزارتخانه در سال رونق تولید، شناسایی کالاهای وارداتی قابل ساخت در داخل کشور که قابلیت صادرات دارند می‌باشد.

زرندی تاکید کرد: اجرای برنامه‌های ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی لوازم خانگی و اجرای پروژه ساماندهی و تکمیل محصولات لوازم خانگی از برنامه‌های وزارتخانه برای این صنعت است.

وی تصریح کرد: صنعت نساجی و پوشاک و لوازم خانگی، از صنایع است که برای وزارتخانه از اهمیت بالایی قرار دارد و برای این دو صنعت برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر داریم.

 

*** تولید برخی از قطعات مهم و استراتژیک لوازم خانگی

 

معاون طرح و برنامه همچنین گفت: معتقدیم کسانی که در یک صنعت فعال بوده‌اند برای سرمایه گذاری، بسیار توانمند‌تر و موفقتر از سرمایه گذار‌های جدید هستند، لذا تولید کنندگان این صنعت می‌توانند با ایجاد کنسرسیوم ، تولید برخی از قطعات مهم و استراتژیک لوازم خانگی که هم اکنون برای واردات آن دچار مشکل هستیم را انجام دهند.

وی به نقش تشکل‌ها و انجمن‌ها برای هماهنگی و هم افزایی بین تولید کنندگان را بسیار مهم و اثر بخش توصیف کرد و افزود:

در همه تصمیم گیری‌ها و سیاستگذاری‌های وزارتخانه از هم فکری و هم اندیشی با بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.

 

*** واردات برخی از قطعات و محصولات دیگر مقرون به صرفه نیست

 

زرندی همچنین در این جلسه گفت: تغییرات نرخ ارز، سختی‌های زیادی را برای بخش تولید و واحدهای تولیدی ایجاد کرد اما در کنار آن، فرصتی برای برای برخی از صنایع هم ایجاد شده است که باید بتوانیم از آن استفاده نماییم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان اظهار داشت:

واردات برخی از قطعات و محصولات دیگر مقرون به صرفه نیست و به همین دلیل مشکل بازار و عرضه برای برخی از صنایع برطرف شده است که باید با تولید با کیفیت از این فرصت بهره برد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید