کد خبر:123762
پ
کنترل قیمت خودرو
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس خبر داد

وعده وزیر صنعت برای کنترل قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس از وعده وزیر صنعت برای کنترل قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده خبر داد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس از وعده وزیر صنعت برای کنترل قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده خبر داد.

 

*** کنترل قیمت خودرو، افزایش تولید و اجرای تعهدات خودرو سازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کنترل قیمت خودرو، افزایش تولید و اجرای تعهدات خودرو سازان نشستی برگزار کردند.

محمدعلی پورمختار ضمن اشاره به اینکه وزیر صمت در نشست مزبور بر سه نکته تاکید کرد، اظهار داشت: توجه به داخلی سازی برای افزایش تولید خودرو از جمله این موارد بود.

 

*** خودرو سازان؛ مکلف به اعلام لیست مجموعه قطعات

 

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودروسازان به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت مکلف به اعلام لیست مجموعه قطعات بدون نیاز به واردات در سایت‌ها و رسانه ها شدند.

وی با بیان اینکه رحمانی از قطعه سازان خواست تا نسبت به ساخت قطعات دارای توان تولید در داخل اقدام کنند تاکید دوم وزیر صمت را افزایش تولید خودرو برای کاهش قیمت‌ها عنوان کرد.

پورمختار با اعلام این مطلب که حکمران وزارت صنعت، معدن و تجارت شرایط تولید خودرو طی سال جاری را مطلوب‌تر از سال گذشته ارزیابی کرد و افزود:

رحمانی وجود سفته بازی و جولان دلالان در بازار را از عوامل گرانی خودرو برشمرد.

 

*** اعلام قیمت‌های غیرواقعی خودرو از سوی دلالان

 

وی با بیان اینکه اعلام قیمت‌های غیرواقعی خودرو از سوی دلالان در سایت‌ها بر گرانی خودرو دامن می زند، اظهار داشت: در این راستا با سایت‌های فروش خودرو با هماهنگی دستگاه‌های اطلاعاتی کنترل و برخورد شده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در ادامه از نارضایتی تعدادی از نمایندگان از عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

 

*** دیدار رئیس قوه قضائیه با اهالی خانه ملت

 

وی همچنین به دیدار رئیس قوه قضائیه با اهالی خانه ملت و تبیین اهداف و برنامه‌های کلان قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: در ادامه نشست هم برخی از نمایندگان صحبت‌هایی را ارائه کردند.

پورمختار افزود: تقویت ارتباط مجلس با قوه قضائیه، مشکلات مربوط به اطاله دادرسی، مسائل مربوط به رفتار و حفظ کرامت مراجعه کنندگان به قوه قضائیه، تاکید بر برخورد صریح با مفاسد اقتصادی و آمادگی برای تصویب قوانین مورد نیاز قوه قضائیه از موضوعات مطرح شده در دیدار مدنظر بوده است.

 

*** نشست اهالی خانه ملت با مسئولان قوه قضائیه هر سه ماه یکبار
 

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

رئیس مجلس شورای اسلامی هم در دیدار مزبور به برگزاری نشست اهالی خانه ملت با مسئولان قوه قضائیه هر سه ماه یکبار تاکید کرد و تشکیل دبیرخانه‌ای مشترک به منظور رفع مسائل فی مابین را ضروری دانست.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: در دیدار رئیس قوه قضائیه با اهالی خانه ملت به ارتباط ضعیف اکثر نمایندگان با دادگستری‌ها اشاره شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید