کد خبر:123625
پ
صدور ضمانت‌نامه
سرپرست صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) تشریح کرد

جزئیات صدور ضمانت‌نامه از سوی صحا برای انعقاد قرارداد بخش‌خصوصی و تعاونی

سرپرست صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) جزئیات صدور ضمانت‌نامه از سوی صحا برای انعقاد قرارداد بخش‌خصوصی و تعاونی را تشریح کرد.

سرپرست صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) جزئیات صدور ضمانت‌نامه از سوی صحا برای انعقاد قرارداد بخش‌خصوصی و تعاونی را تشریح کرد.

 

 

*** بسترسازی صدور ضمانت‌نامه از صحا جهت انعقاد قرارداد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک گفت:

ضمانت‌نامه‌های صادر شده این صندوق در سال گذشته بستر انعقاد قرارداد با بخش‌خصوصی و تعاونی را در مجموع به مبلغ ۷ هزار میلیارد ریال فراهم آورد.

 
افسانه منصف با اشاره به زمینه‌های حمایتی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک بیان کرد:
این صندوق از شرکت‌های خصوصی و تعاونی فعال در حوزه الکترونیک حمایت‌هایی را در قالب اعطای تسهیلات و صدور ضمانت‌نامه انجام می‌دهد.
 
 

*** زمینه های فعالیتی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک

 
 
وی با اشاره به زمینه‌های فعالیتی این صندوق گفت:
خرید، انتقال، جذب و توسعه فناوری‌های پیشرفته، ارائه آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت، خدمات مهندسی و طراحی، گسترش همکاری‌های فنی و اقتصادی و بین‌المللی برای ارتقای صادرات از جمله فعالیت‌های این صندوق است.
 
منصف در ادامه افزود: یکی از مواردی که در سال‌های گذشته با اولویت بالا مورد توجه صندوق واقع شده جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی است که در این موضوع توفیقاتی نیز داشته است.
 
 

*** حیطه فعالیت صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک

 
 
وی با بیان اینکه این صندوق در حال حاضر در حوزه حمایت از صنایع الکترونیک فعالیت می‌کند، تصریح کرد:
البته در اجرای بند ۲ ماده ۶۹ احکام دائمی قانون برنامه، به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شده‌ایم و به عبارتی حیطه فعالیت ما به ۱۱ زیرمجموعه گسترش یافته که در صورت تصویب اساسنامه نهایی آن توسط شورای محترم نگهبان چتر حمایتی صندوق گسترده‌تر خواهد شد.
 
 
 
*** اصلاح مقررات و افزایش جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در کشور 
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک وزارت صنعت در پایان با اشاره مجدد به بستر سازی صدور ضمانت‌نامه برای انعقاد قرارداد میان بخش خصوصی و تعاونی افزود:
یکی از عواملی که به تثبیت اقتصادی کشور کمک می‌کند تثبیت نرخ ارز است و هر سرمایه‌گذاری برای ورود به یک سیستم سرمایه‌گذاری قطعاً بدنبال امنیت و ثبات اقتصادی می‌باشد لذا لزوم اصلاح مقررات و افزایش جاذبه‌های سرمایه‌گذاری در کشور بیش از پیش احساس می‌شود.
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هجده =

کلید مقابل را فعال کنید