کد خبر:123629
پ
حمل و نقل
مدیر کل نظارت برخدمات سازمان حمایت خبر داد

غیر قانونی بودن افزایش قیمت کرایه‌های حمل و نقل عمومی بدون تایید کارگروه تنظیم بازار

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت هر گونه افزایش قیمت کرایه‌های حمل و نقل عمومی را بدون کارشناسی این سازمان و تایید کارگروه تنظیم بازار غیر قانونی اعلام کرد.

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت هر گونه افزایش قیمت کرایه‌های حمل و نقل عمومی را بدون کارشناسی این سازمان و تایید کارگروه تنظیم بازار غیر قانونی اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان این مطلب اظهار داشت:

هرگونه افزایش قیمت باید محمل قانونی داشته باشد و سازمان حمایت در مورد قیمت تمام شده آن بررسیهای لازم را به عمل آورده باشد.

 

*** تصمیم گیری در خصوص نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی

 

سید جواد احمدی با اشاره به اینکه شهرداری تهران بدون فرآیند قانونی؛ نرخ حمل و نقل درون شهری و عوارض صدور پروانه ساختمانی را افزایش داده و مرتکب تخلف شده است، اظهار داشت:

براساس ابلاغیه شورای عالی هماهنگی اقتصادی (جلسه سران قوا) و تایید رهبر معظم انقلاب، اختیارات مراجع تصمیم گیر در خصوص نرخ و ضوابط قیمت گذاری کالاها و خدمات از تاریخ ۲۹ مردادماه سال ۱۳۹۷ منوط به کارشناسی سازمان حمایت و تایید ستاد تنظیم بازار شده است.

 

*** افزایش هرگونه قیمت  با رعایت ملاحظات قانونی

 

مدیر کل نظارت برخدمات سازمان حمایت، همچنین در ادامه افزود:

متاسفانه شهرداری تهران بدون اخذ نظر کارشناسی این سازمان و تاییدیه ستاد تنظیم بازار، از تاریخ ۹/۲/۹۸ اقدام به افزایش نرخ حمل و نقل درون شهری تهران شامل نرخ بلیط اتوبوس، مترو و تاکسی به میزان بیست درصد و عوارض صدور پروانه ساختمانی تا ۳ برابر نموده است.

احمدی با تاکید بر اینکه هرگونه افزایش قیمت باید با رعایت ملاحظات قانونی انجام شود، خاطر نشان کرد:

این اقدام شهرداری در حالی صورت می‌گیرد که در مکاتبات متعدد و مکرر علاوه بر اطلاع رسانی و تذکر ضرورت در فرآیند قانونی، هشدار لازم مبنی بر ارسال پرونده به تعزیرات حکومتی در صورت تخطی از ضوابط قانونی داده شده است.

 

*** جلوگیری از سوء استفاده افراد خاطی

 

وی تصریح کرد: پس از افزایش نرخ نیز در مکاتباتی با مدیران عامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه و مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، ۷۲ ساعت برای برگرداندن قیمت‌ها به حالت اول و طی مراحل قانونی مهلت داده شد که متأسفانه اقدام موثری صورت نگرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در پایان با بیان اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان دستگاه نظارتی به منظور جلوگیری از سوء استفاده افراد خاطی نظارت کافی خواهند داشت، خاطر نشان کرد:

بررسی‌ها برای تشکیل پرونده تخلف و ارسال به تعزیرات حکومتی آغاز شده و در صورت عدم تمکین به مصوبات قانونی ظرف هفته آینده، اقدام لازم برای ارسال پرونده به تعزیرات حکومتی صورت خواهد گرفت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید