کد خبر:123566
پ
طرح ملی تاپ
با حضور معاون وزیر صنعت

طرح ملی تاپ در خوزستان رونمایی شد

طرح ملی تاپ (توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خوزستان به صورت پایلوت به عنوان چهارمین استان کشور رو نمایی شد.

طرح ملی تاپ (توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خوزستان به صورت پایلوت به عنوان چهارمین استان کشور رو نمایی شد.

 

*** رونمایی از طرح ملی تاپ 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم رونمایی از طرح ملی تاپ در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان که با حضور جمعی از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و دانشگاهیان برگزار شد، گفت:

طرح تاپ یک طرح بزرگ ملی است که خاص سازمان صمت نیست و بخش‌های دانشگاهی و اقتصادی را نیز شامل می‌شود.

 

*** ارتباط و همکاری بیشتر میان صنعت و دانشگاه

 

قبادیان گفت: در چهار سال گذشته اقدامات زیادی در خصوص ارتباط و همکاری بیشتر میان صنعت و دانشگاه انجام شده اما آنچنان که بایست در این حوزه موفق نبودیم، امیدواریم با اجرایی شدن کامل این طرح شاهد همکاری و ارتباطات موثرتری در این بخش باشیم.
 
وی افزود: اجرای طرح ملی تاپ نه تنها در بخش اقتصادی و تولید تاثیر گذار است بلکه در بخش اجتماعی نیز موثر است و می‌تواند در ایجاد اشتغال بیشتر و کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار باشد.
 
 

*** انقلاب صنعتی چهارم

 
 
معاون وزیر صمت ادامه داد: انقلاب صنعتی چهارم اقتصاد سنتی را دگرگون خواهد کرد و باید با کمک دانش جامعه را آماده کرد و همسو با علم و تکنولوژی دنیا حرکت کنیم.
 
قبادیان اظهار داشت: تا کنون موفق نشدیم این طرح را در وزارتخانه‌های دیگر راه‌اندازی کنیم و برای نخستین بار در وزارت صمت در سه استان اصفهان، تهران و چهارمحال بختیاری رونمایی و عملیاتی شده است.
 
 
*** اهداف برگزاری طرح تاپ در کشور
 
 
وی با اشاره به اهداف برگزاری این طرح در کشور اظهار داشت:
از جمله اهداف برگزاری این طرح جبران عقب افتادگی در حوزه تولید و اقتصاد، نزدیک شدن به انقلاب صنعتی چهارم، همراه شدن با علم دنیا، جبران عدم ارتباط دانشگاه و صنعت، ایجاد اشتغال برای جوانان، خروج از وابستگی به نفت است.
 
قبادیان ادامه داد: یک نگرانی در اجرای طرح ملی تاپ وجود دارد که آن هم دانشگاهیان و فعالان حوزه تولید این طرح را جدی نگیرند و شکست بخورد.
 
معاون آموزش، پژوهش و فناوری با اشاره به استفاده محدود از علم و تکنولوژی در بخش صنعت اظهار داشت:
متاسفانه ۹۵ درصد خسارت‌های وارده به صنایع استان‌های درگیر سیلاب به دلیل استفاده نکردن از علم و دانش در بخش تولید و صنعت بوده است.
 
 
*** آماده کردن جامعه برای مواجهه با انقلاب صنعتی چهارم 
 
 
وی افزود: تا کنون از درآمد نفت برای اقتصاد کشور استفاده شده است این در حالی است که اقتصاد مبتنی بر منابع محکوم به شکست است و در آینده جایگاهی ندارد.
 
قبادیان ادامه داد: جهان آینده، اقتصاد آینده و صنعت آینده غیر از چیزی است که ما آن را تصور می‌کنیم.
پیش‌ازاین نیز گفته‌ام انقلابی صنعتی چهارم درراه است که مانند یک سونامی اقتصاد سنتی را زیرورو می‌کند مگر اینکه ما به کمک علم، فناوری، دانش و تدبیر از امروز جامعه را برای آن آماده کنیم.
 
 

*** طرح تاپ راهگشای بسیاری از مشکلات در حوزه تولید و اقتصاد کشور

 
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه طرح ملی تاپ می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات در حوزه تولید و اقتصاد کشور باشد اظهار داشت:
تولید کنندگان و فعالان اقتصادی باید طرح  تاپ را در اولویت برنامه کاری خود قرار دهند و از این فرصت به درستی استفاده کنند.
 
وی گفت: این طرح فعلاً فقط در وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرا می‌شود تا اگر اشکالاتی در آن وجود داشت برطرف و نهایی شود.
 
 

*** چگونگی ثبت‌نام در سامانه طرح ملی تاپ

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است در این برنامه، کارگاه آموزشی برای دانشگاهیان و فعالان حوزه تولید و اقتصاد به منظور آشنایی با چگونگی ثبت‌نام در سامانه طرح ملی تاپ به نشانی www.iranetop.ir و فرایندهای اجرایی این طرح برگزار شد.
 
 

طرح ملی تاپ

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید