کد خبر:123453
پ
تولید نرم‌افزار
مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت خبر داد

افزایش ۵۶ درصدی صدور پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار در سال ۱۳۹۷

مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت از افزایش ۵۶ درصدی صدور پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت از افزایش ۵۶ درصدی صدور پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

 

*** تعداد شرکت‌های موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار در سال ۹۷

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:

در سال ۱۳۹۷ از میان ۲۴۰ شرکت متقاضی تعداد ۷۸ شرکت نرم‌افزاری با اشتغالزایی ۷۰۸۵ نفر و تولید ۷۵۷ محصول و ماژول نرم‌افزاری کاربردی و با جمع سرمایه‌ای بالغ بر ده هزار و ۶۳۱ میلیارد ریال در کشور، موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار شدند.

 

*** کیفی‌سازی گزارشات عملکرد دریافتی

 

همچنین به منظور کیفی‌سازی گزارشات عملکرد دریافتی از دارندگان پروانه و تسهیل در روال کاری آنها، مقرر شد بجای ارائه گزارشات عملکرد ۶ ماهه، شرکت‌ها صرفا در پایان سال اول از تاریخ دریافت پروانه ملزم به ارائه گزارش عملکرد خود باشند و در پایان سال دوم نیز با عنایت به اعتبار دوساله پروانه، ارائه گزارش عملکرد همزمان با ثبت درخواست تمدید پروانه در سامانه الکترونیک صدور پروانه انجام شود.

 

*** بهره‌مندی از معافیت ۵ ساله مالیات بر درآمد حاصل از فروش تولیدات نرم‌افزاری

 

اسماعیل زاده افزود: طبق گزارش‌های واصله از شرکت‌های دارنده پروانه، معافیت مالیاتی ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستقیم جهت بهره‌مندی از معافیت ۵ ساله مالیات بر درآمد حاصل از فروش تولیدات نرم‌افزاری، به طور مطلوبی عملیاتی شده است که پیش‌بینی می‌شود در سال جدید با همکاری سازمان امور مالیاتی، تعداد شرکت‌های دریافت کننده معافیت مذکور افزایش یابد.

 

*** بهبود فضای کسب و کار برای دارندگان پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار

 

وی خاطرنشان کرد علاوه بر تسهیلاتی که به تمام دارندگان پروانه‌های صنعتی تعلق می‌گیرد، حمایت‌های دیگری نیز جهت بهبود فضای کسب و کار برای دارندگان پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار قابل استفاده است که از جمله آنها می‌توان به بهره‌مندی از تعرفه برق صنعتی، امکان استقرار و فعالیت شرکت‌های نرم‌افزاری در پهنه‌های S و M شهر تهران، امکان استفاده از تسهیلات سازمان تأمین اجتماعی برای بازنشستگی پیش از موعد، بهره‌مندی واحدهای دارنده پروانه از مزایای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی داخل کشور، امکان استفاده از تسهیلات بخشنامه‌های ۳/۱۴ و ۹/۱۴ سازمان تأمین اجتماعی در خصوص دریافت مفاصاحساب پیمان‌های حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است تا پایان سال ۱۳۹۷، ۱۲۸ شرکت دارای پروانه بهره‌برداری تولید نرم‌افزار معتبر با اشتغالزایی بالغ بر ۱۱۹۵۸ نفر در کشور در حال فعالیت می‌باشند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید