کد خبر:123266
پ
برجام
خبرگزاری سروش گزارش می‌دهد:

سالگرد برجام و اقدام متقابل ایران در برابر خروج آمریکا

روز گذشته رسانه‌ها از قصد ایران برای اعلام و عملیاتی سازی برنامه‌های مرحله‌ای متقابل در برابر خروج آمریکا از برجام خبر دادند، خبری که واکنش‌های قابل توجهی به همراه داشته است.

روز گذشته رسانه‌ها از قصد ایران برای اعلام و عملیاتی سازی برنامه‌های مرحله‌ای متقابل در برابر خروج آمریکا از برجام خبر دادند، خبری که واکنش‌های قابل توجهی به همراه داشته است.

 

*** اعلام و عملیاتی سازی برنامه‌های مرحله‌ای متقابل در برابر خروج آمریکا از برجام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به نقل از خبرگزاری سروش، این خبر به سرعت در تیتر اول رسانه‌های منطقه‌ای و بین المللی قرار گرفت و در فاصله زمانی کوتاه ده‌ها تحلیل و تفسیر پیرامون ان منتشر شد و همچنان نیز ادامه دارد.

همزمان با اعلام این خبر،جان بولتون با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ناو هواپیمابر ابراهام لینکلن با هدف دادن پیام مقابله در قبال اقدامات احتمالی ایران علیه آمریکا و متحدانش به منطقه اعزام شده است.

 

*** واکنش سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران

 

 این خبر با واکنش سخنگوی شورای عالی امنیت ملی ایران مواجه شد. خسروی ضمن اشاره به حضور این ناو در دریای مدیترانه از ۲۱ روز قبل، بیانیه بولتون را استفاده از یک رخداد سوخته برای جنگ روانی ذکر کرد.

در حالیکه توجه افکار عمومی داخلی و خارجی به احتمالات مربوط به  اعلام مواضع ایران در روز چهارشنبه ۸ می (فردا) همزمان با سالگرد خروج آمریکا از برجام معطوف شده است، رسانه‌ها از سفر اعلام نشده ظریف در روز جاری به مسکو برای رایزنی با مقامات این کشور خبر دادند که بدون شک نمی‌تواند بی ارتباط به قصد ایران برای اتخاذ رفتار جدید در قبال برجام باشد.

 

*** سفر وزیر امور خارجه کشورمان به مسکو

 

همزمان با سفر ظریف به مسکو، رسانه‌ها از لغو سفر برنامه ریزی شده پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به المان بدلیل آنچه «مسائل فشرده و فوری» عنوان شد خبر دادند که در جای خود واجد توجه است.

 

*** ایجاد موازنه ثبات آفرین و یا تشدید تنش‌های موجود

 

تحولات بسیار مهم و سریع ذکر شده که در فاصله زمانی چند روز گذشته بخش زیادی از توان دیپلماتیک و رسانه‌ای کشورهای طرف مذاکره در برجام را درگیر خود ساخته است، نشان می‌دهد که برجام همچنان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است که بازی هوشمندانه طرف‌های ذینفع در آن می تواند به ایجاد موازنه ثبات آفرین و یا تشدید تنش‌های موجود منجر شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آرایش سیاسی و رسانه‌‌ای جدید ایران در استانه سالگرد خروج آمریکا از برجام، نشان می‌دهد که ایران بعنوان بازیگر هوشمند و صبور میدان‌های سخت، «تصمیم راهبردی» خود برای بهره‌گیری از مجموعه ابزارهای در اختیار به منظور تغییر موازنه منفی و دفاع از ثبات و امنیت پایدار در منطقه را گرفته است .

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید