کد خبر:123293
پ
واردات فولاد
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خبر داد

تداوم روند کاهش واردات فولاد در سال۹۷

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد از تداوم روند کاهش واردات فولاد در سال ۹۷ خبر داد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد از تداوم روند کاهش واردات فولاد در سال ۹۷ خبر داد.

 

*** روند کاهش واردات فولاد در سال ۹۷

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نشست هم اندیشی اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد با رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت:

روند واردات این حوزه در سال۹۷ همچون سال‌های گذشته کاهشی بوده است.

 

*** رشد ۸۴ درصدی صادرات محصولات فولادی

 

به گفته بهرام سبحانی، در  سال گذشته ۲ میلیون و ۹۸۷ هزار تن انواع محصولات فولادی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ رشد۸۴ درصدی نشان می‌دهد. این در حالی است که واردات محصولات فولادی در  مدت مذکور یک میلیون و ۲۶ هزار تن به ثبت رسید که حاکی از افت ۵۸ درصدی نسبت به سال گذشته است.

وی افزود: در مدت یاد شده، صادرات تیرآهن به ۲۴۴ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۴۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ است در حالی که وادرات این محصول ۴۰ درصد کاهش یافته و به ۲۴ هزار تن رسید.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۱۷۲ هزار تن ورق پوششدار صادر شد که رشد ۱۸۲ درصدی نسبت به سال ۹۶ نشان می‌دهد. واردات این محصول نیز در سال گذشته با افت ۳۹ درصدی ۲۵۳ هزار تن ثبت شد.

 

*** رشد ۹ درصدی تولید محصولات فولادی

 

سبحانی گفت: در سال ۹۷ تولید محصولات فولادی با ۹ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ به ۲۱ میلیون و ۵۷۲ هزار تن رسید. تولید آهن اسفنجی نیز با ۱۷ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ به ۲۶ میلیون و ۳۵۹ هزار تن رسید.

به گفته وی، در مدت مذکور، ۷ میلیون و ۸۲۶ هزار تن میلگرد تولید شد که نشان از رشد ۲۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ دارد. همچنین تولید فولاد میانی نیز با ۱۳ درصد رشد نسبت به سال ۹۶ به ۲۴ میلیون و۶۷۰ هزار تن افزایش یافت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در پایان اظهار داشت:

در سال گذشته۱۴ میلیون و ۱۶۸ هزار تن بیلت و بلوم تولید شد و با رشد ۲۲ درصدی نسبت به سال۹۶ همراه بود. تولید اسلب نیز با ۳ درصد افزایش به ۱۰ میلیون و ۵۰۲ هزار تن رسید.

 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید