کد خبر:123340
پ
کالاهای ساخت داخل
معاون امور صنایع وزیر صنعت تاکید کرد

حمایت از توسعه کالاهای تولید داخل

معاون امور صنایع وزیر صنعت بر حمایت از توسعه کالاهای تولید داخل تاکید کرد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت بر حمایت از توسعه کالاهای تولید داخل تاکید کرد.

 

*** درخواست انجمن‌ سازندگان و تامین‌کنندگان تجهیزات کشاورزی از وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، انجمن‌ سازندگان و تامین‌کنندگان تجهیزات کشاورزی در نشست مشترک با معاون امور صنایع وزیر صنعت موضوعاتی نظیر ایجاد نمایندگی در کشور برای ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی وارداتی، رفع مشکلات ارزی، تسهیل در ترخیص ماشین‌آلات و… را خواستار شدند.

 

*** ضرورت مدیریت ارزی کشور

 

فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه تخصصی با تشریح شرایط اقتصادی کشور و ضرورت مدیریت ارزی کشور گفت:

کالاهایی که در داخل کشور قابلیت تولید دارد و برای صاحبان صنایع و کشور دارای توجیه اقتصادی است در شرایط کنونی نباید به کشور وارد شود.

 

*** حمایت از توسعه کالاهای ساخت داخل

 

وی تصریح کرد: شرایط ارزی کشور ایجاب می‌کند که محصولات دارای اولویت در لیست واردات قرار بگیرند و درکنار این سیاست توسعه کالاهای تولید داخل مورد حمایت قرار بگیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت خاطر نشان کرد:

وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر لیستی از محصولات صنعتی که قابلیت تولد داخل در کشور را دارد تهیه‌‍ کرده که پس از بررسی با انجمن‌های تخصصی به صورت مرحله‌ای و اولویت‌بندی شده، داخلی‌سازی این محصولات آغاز خواهد شد.

مقیمی تصریح کرد:

برخی محصولات مشابه خارجی نیز در داخل کشور با توجیه اقتصادی مناسب در حال تولید است که با ایجاد بسترهای لازم می‌توان بخشی عمده‌ای از بازار را با محصولات داخلی پوشش داد.

وی اظهار امیدواری کرد با همدلی و همراهی مردم و حمایت عملیاتی از توسعه کالاهای تولید داخل  شاهد ایجاد رونق در تولید کشور باشیم.

 

*** رفع مشکلات حوزه تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، در این نشست مقرر شد نشست مشترکی بین مسئولان وزرات صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد و کشاورزی برای بررسی موضوعات مشترک بین دو مجموعه در جهت رفع مشکلات حوزه تجهیزات و ماشین‌آلات کشاورزی برگزار شود .

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید