کد خبر:122842
پ
درآمد ارزی
رئیس‌جمهور تاکید کرد

ایستادگی مقابل آمریکا با افزایش درآمد ارزی

رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم نکوداشت یک صد سال تربیت معلم در ایران بر ایستادگی در برابر آمریکا با افزایش درآمد ارزی تاکید کرد.

رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم نکوداشت یک صد سال تربیت معلم در ایران بر ایستادگی در برابر آمریکا با افزایش درآمد ارزی تاکید کرد.

 

*** مقابله با آمریکا؛ افزایش درآمد ارزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس‌جمهور در مراسم نکوداشت یک صد سال تربیت معلم در ایران اظهار داشت:

ما امروز در برابر آمریکایی هستیم که عهد خود را زیر پا گذاشته و بر خلاف مقررات بین المللی به شرکت‌ها و بانک‌ها فشار می‌آورد که نفت جمهوری اسلامی ایران را نخرند هدف نهایی آن‌ها این است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، ایران با عظمت، ایران مستقل و ایران تاثیر گذار در منطقه و جهان به کشوری غیر قابل تحمل برای آن‌ها مبدل شده است افزود:

آمریکا ایرانی می‌خواهد که مثل ۵۰ سال قبل باشد و حتی حاضر است برای رسیدن به این مهم به ما کمک هم بکند.

 

*** هدف آمریکا؛ تحت تاثیر قرار دادن تعاملات ارزی ایران

 

وی افزود: برای اینکه آمریکا به اهدافش برسد باید چند کار را انجام دهد و نخستین کاری که در صدر امور خود قرار داده این است که ارز ما را کاهش دهد، زیرا هنگامی که ارز ما کاهش یابد نیاز به ارز نیز کاهش می‌یابد و اگر هم ارز نباشد قیمت‌ها به طور صعودی بالا می‌رود.

رئیس‌جمهور گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند تعاملات ارزی ما را تحت تاثیر قرار دهند و ما باید در مقابل آن‌ها با افزایش درآمد ارزی بتوانیم ایستادگی کنیم ضمن اینکه باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا مخارج ارزی را کاهش دهیم و به عقیده من راه دیگری جز این وجود ندارد.

 

*** واردات گندم

 

روحانی افزود: ما اکنون ۴ سال است که گندم وارد نمی‌کنیم برخی بخاطر دارند که در سال ۹۲ ما ۶ میلیون تن گندم وارد می‌کردیم و بزرگترین واردکننده گندم بودیم، اما در سال ۹۳ نیاز ما به گندم کم شد و از سال ۹۴ به بعد نیز توانستیم خودکفا باشیم امسال حتی می‌توانستیم گندم را صادر کنیم که سیل به محصولات صدمه زد.

 

*** صادرات گازوئیل

 

وی گفت: ما در روز ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل وارد می‌کردیم، اما امروز گازوئیل صادر می‌کنیم زمانی بود که ما در روز ۶ تا ۷ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کردیم، اما امروز خودکفا هستیم و اگر مردم صرفه جویی کنند می‌توانیم حتی آنرا صادر کنیم.

 

*** ۴۳ میلیارد دلار درآمد ارزی غیر نفتی در سال۹۷

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس‌جمهور در پایان اظهار داشت:

باید درآمد ارزی را بالا ببریم ما سال گذشته ۴۳ میلیارد دلار درآمد ارزی غیر نفتی داشتیم و مشابه همین رقم نیز درآمد نفتی داشتیم، اما آمریکایی‌ها می‌خواهند درآمد نفتی و غیر نفتی را کاهش دهند ما باید با تولید، صادرات، ذخیره سازی و فروش فراورده تولید خود را افزایش دهیم و به صادرات اضافه کنیم و باید در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا برای فروش نفت ایستادگی کنیم.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید