کد خبر:120606
پ
تعرفه برق
معاون هماهنگی توزیع توانیر:

رشد ۲۳ درصدی تعرفه پرمصرف‌ها/میزان افزایش تعرفه برق مشخص شد

معاون هماهنگی توزیع توانیر از افزایش ۷ درصدی تعرفه برق در سال ۹۸ برای تمام مشترکان و نیز افزایش ۲۳ درصدی این تعرفه برای مشترکان پرمصرف خبر داد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر از افزایش ۷ درصدی تعرفه برق در سال ۹۸ برای تمام مشترکان و نیز افزایش ۲۳ درصدی این تعرفه برای مشترکان پرمصرف خبر داد.

 

 

*** افزایش ۷ درصدی تعرفه برق برای تمامی بخش‌های مصرفی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون هماهنگی توزیع توانیر و سخنگوی صنعت برق کشور در نشست خبری صبح امروز با رسانه‌های جمعی با اشاره به افزایش ۷ درصدی تعرفه برق برای تمامی بخش‌های مصرفی، از اعمال ۱۶ درصد جریمه برای مشترکان پر مصرف خبر داد که به این ترتیب پر مصرف‌ها ۲۳ درصد افزایش تعرفه خواهند داشت و قبوض برق آنها نیز ماهانه صادر می‌شود.

 

*** ترغیب پر مصرف‌ها به اصلاح روند مصرف

 

حقی فام این اقدام را در جهت ترغیب پر مصرف‌ها به اصلاح روند مصرف بی رویه و افزایش ضریب بار شبکه عنوان کرد که به نفع اقتصاد ملی و رونق تولید کشور به عنوان یک وظیفه ملی است.

وی یکی دیگر از اقدامات صنعت برق که قول اجرای آن به هیأت دولت داده شده را محاسبه میانگین مصرف برق مشترکان طی خرداد تا شهریور سال گذشته و اعلام آن به مشترکان عنوان کرده بر این اساس بالا بودن متوسط مصرف برق هر مشترک نسبت به الگوی ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه به معنی پرمصرف بودن آن مشترک خواهد بود.

 

*** میزان مصرف ماهانه یک مشترک عادی در تهران

 

حقی فام میزان مصرف ماهانه یک مشترک عادی در تهران طی ماه‌های گرم سال را ۳۰۰ کیلو وات ساعت عنوان کرد و گفت:

بالاتر از این میزان مصرف، پر مصرف تلقی می‌شوند و حدود یک درصد مشترکان را شامل می‌شوند و باید برای مدیریت این نوع مصارف از مکانیزم‌های کنترلی استفاده شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون هماهنگی توزیع برق توانیر در پایان تاکید کرد:

منابع حاصل از جریمه پر مصرف‌ها به عنوان منابع جاری صنعت برق محسوب نمی‌شود بلکه با ایجاد یک صندوق مشخص، عمدتاً در جهت پیشبرد طرح‌های کاهش تلفات استفاده خواهد شدو نظام تعرفه‌ای جدید اهرمی برای ترغیب پرمصرف‌ها به اصلاح مصرف است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید