کد خبر:120541
پ
نرخ بنزین
عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی انرژی:

مجلس با سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین مخالف است

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی انرژی با اشاره به اینکه مجلس تصمیمی برای افزایش نرخ بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است از مخالفت قوه مقننه با افزایش نرخ این حامل انرژی خبر داد.

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی انرژی با اشاره به اینکه مجلس تصمیمی برای افزایش نرخ بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است از مخالفت قوه مقننه با افزایش نرخ این حامل انرژی خبر داد.

 

*** افزایش نرخ بنزین و سهمیه بندی آن در ظرف چند ماه آینده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی انرژی با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش نرخ بنزین و سهمیه بندی آن در ظرف چند ماه آینده بیان کرد:

در سال گذشته چند سناریو از سمت مجلس در خصوص حامل‌های انرژی مطرح شد و در کمیسیون انرژی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

مرکز پژوهش‌های مجلس نیز برای هر یک از این سناریوها که از سوی نمایندگان مطرح شد کار کارشناسی دقیقی انجام داد و مدل‌های اقتصادی مختلف آنها و تأثیر آنها بر تورم و شاخص‌های اقتصادی را برررسی کرد.

 

*** تعیین تکلیف نرخ‌بنزین و حامل‌های انرژی

 

علی بختیار در ادامه اظهار کرد: اما به دلیل اینکه شرایط مردم مناسب نبود و افزایش نرخ ارز در سال ۹۷ باعث شد مردم در گذران زندگی خود با سختی مواجه شوند و از سوی دیگر مدل‌های اقتصادی نشان می‌داد که به ازای هر ۱۰ درصد افزایش نرخ بنزین، ۴ درصد نرخ تورم افزایش پیدا می‌کند لذا مجلس و کمیسیون انرژی تصمیم گرفت در سال ۹۸ نرخ‌حامل‌ها انرژی و بنزین افزایش نیابد و با رویه قبل جلو برویم.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد:

مجلس هر تصمیمی قرار باشد بگیرد بر پایه کار کارشناسی است که انجام شده و بر روی اقتصاد تأثیر منفی نگذارد.

 

*** نیاز به واردات بنزین نداریم

 

در واقع تصمیمات سران قوا، تصمیماتی است که در حوزه تحریم اتخاذ می‌شود و از آنجا که ما نیاز به واردات بنزین نداریم بعید می‌دانم که چنین تصمیمی در آنجا اتخاذ شود و اگر قرار باشد تصمیمی در خصوص افزایش نرخ‌بنزین و حامل‌های انرژی گرفته شود علی القاعده باید در مجلس گرفته شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی انرژی در پایان اظهار داشت:

مجلس در سال ۹۸ تصمیمی در خصوص افزایش نرخ بنزین یا سهمیه بندی آن اتخاذ نکرده است. تنها یک بحثی مطرح شد که برای جبران خسارات ناشی از سیل، مجلس ۲۰۰ تومان نرخ بنزین یا گازوئیل افزایش دهد و مانع برداشت منابعی از صندوق توسعه ملی شود که به نتیجه‌ای نرسید.

بنابراین آنچه در مجلس می‌گذرد مخالفت با سهیمه بندی و افزایش نرخ بنزین در سال ۹۸ است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید