کد خبر:120600
پ
شهرک‌های صنعتی

انعقاد تفاهم‌نامه بین صندوق نوآوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک ایران و شهرک‌های صنعتی وزارت صنعت با هدف کمک به توسعه و تجاری‌سازی فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک ایران و شهرک‌های صنعتی وزارت صنعت با هدف کمک به توسعه و تجاری‌سازی فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 

*** تفاهم‌نامه همکاری صندوق نوآوری و سازمان صنایع کوچک ایران و شهرک‌های صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این تفاهم‌نامه به‌منظور فراهم آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای کمک به توسعه و تجاری‌سازی فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان و در راستای بومی‌سازی محصولات و خدمات موردنیاز و تعمیق سطح فناوری در کشور، بین «علی وحدت» رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و «محسن صالحی‌نیا» مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی وزارت صنعت به امضا رسید.

 

*** همکاری برای توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان

 

موضوعات این تفاهم‌نامه مشترک شامل همکاری برای توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت سازمان به‌ویژه از طریق جلب مشارکت شرکت‌های بزرگ صنعتی و احصای نیازها فناورانه آن‌ها؛ همکاری در زمینه تأمین منابع مالی موردنیاز برای توسعه و تجاری‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت سازمان به‌ویژه از طریق صندوق‌‌های پژوهش و فناوری غیردولتی یا جسورانه بورسی با مشارکت سایر بازیگران است.

 

*** همکاری در راه‌اندازی شتاب‌دهنده

 

همکاری در راه‌اندازی شتاب‌دهنده یا کارخانه نوآوری تخصصی به‌منظور کمک به فرایند توسعه و تجاری‌سازی فناوری در شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت سازمان با تکیه بر استارت‌آپ‌ها و هسته‌های فناور؛ همکاری در زمینه تقویت توان صادراتی و حمایت از ورود شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت سازمان به بازارهای بین‌المللی از طریق ارائه خدمات توانمندسازی با تکیه بر ظرفیت کارگزاران بخش خصوصی نیز از دیگر محورهای این تفاهم‌نامه مشترک همکاری است.

 

*** تفاهم‌نامه در زمینه تقویت بنیه نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان

 

طرفین براساس این تفاهم‌نامه در زمینه تقویت بنیه نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت سازمان با رویکرد نوآوری باز به‌ویژه از طریق برگزاری رویدادهای شبکه‌سازی و تبادل فناوری، همکاری در زمینه ارائه خدمات توانمندسازی و تجاری‌سازی فناوری به شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت سازمان مشتمل بر خدمات مشاوره‌ای و آموزشی، کسب استانداردها و گواهینامه‌های موردنیاز برای ورود به بازارهای داخلی و خارجی، بازاریابی، برندسازی، تهیه طرح‌های توجیهی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همکاری در زمینه طراحی ابزارهای مالی و حمایتی جدید در زمینه تجاری‌سازی فناوری متناسب با نیازهای شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت سازمان در چارچوب ضوابط و قوانین از دیگر موضوعات تفاهم‌نامه مشترک بین صندوق نوآوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی وزارت صنعت است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شش =

کلید مقابل را فعال کنید