کد خبر:120587
پ
عباس تابش
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان خبر داد

تعیین قیمت گوشت قرمز وارداتی براساس عرضه و تقاضا

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از تعیین قیمت گوشت قرمز وارداتی با ارز نیمایی، براساس عرضه و تقاضا خبر داد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از تعیین قیمت گوشت قرمز وارداتی با ارز نیمایی، براساس عرضه و تقاضا خبر داد.

 

*** قیمت گوشت وارداتی در بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در رابطه با ضوابط تعیین قیمت گوشت قرمز وارداتی با ارز نیمایی و قیمت عرضه این محصول در بازار، اظهار داشت:

کارگروه تنظیم بازار به سازمان حمایت اعلام کرده که  این سازمان به این موضوع وارد نشود. 

 

*** شرایط ورود سازمان حمایت 

 

عباس تابش افزود: البته این مطلب به معنای آن نیست که سازمان حمایت، نظارتی بر قیمت‌ها ندارد و اگر عرضه‌کنندگان سود متعارف و ضوابط قیمت را رعایت نکنند سازمان حمایت برخورد خواهد کرد. 

 

*** عرضه و تقاضا مبنای قیمت‌گذاری گوشت نیمایی 

 

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، در پایان درباره چگونگی تعیین قیمت گوشت نیمایی در بازار با توجه به اعلام نشدن قیمت توسط ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت اظهار داشت:

 وقتی وارداتی کالایی با ارز آزاد انجام می‌شود دیگر نیازی به قیمت‌گذاری نیست. 

تابش اظهار داشت: بنابراین قیمت گوشت قرمز وارداتی با ارز نیمایی براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود. 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت پیش از این در مورد نحوه قیمت‌گذاری گوشت نیمایی و اینکه این گوشت با چه قیمتی در بازار عرضه خواهد شد، اظهار کرده بود:

قیمت را باید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان براساس ضوابط این سازمان اعلام کند اما قطعا قیمت گوشت وارداتی با ارز نیمایی نسبت به گوشت عرضه شده در بازار کمتر خواهد بود. 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید