کد خبر:120567
پ
منطقه ویژه صنایع انرژی برپارسیان
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی خبر داد

اشتغالزایی با احداث سازه آبگیر و شیرین‌سازی آب در منطقه بر‌پارسیان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی از اشتغالزایی ۶۰۰ نفری پروژه‌های جدید با احداث سازه آبگیر و شیرین‌سازی آب در منطقه بر‌پارسیان خبر داد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی از اشتغالزایی ۶۰۰ نفری پروژه‌های جدید با احداث سازه آبگیر و شیرین‌سازی آب در منطقه بر‌پارسیان خبر داد.

 

*** برنامه‌های منطقه بر‌پارسیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر‌پارسیان اظهار داشت:

احداث سازه آبگیر و شیرین‌سازی آب دریا، در شمار برنامه‌های امسال این منطقه قرار دارد. عملیات اجرایی این پروژه‌ها از سال جاری آغاز و تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

*** فاز برداشت آب از دریا

حسن شاهرخی افزود: در فاز نخست این پروژه، احداث آبگیر برای برداشت آب از دریا با ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب در سال با سرمایه گذاری حدود ۳۲ میلیون یورو پیش‌بینی شده است.

 

*** احداث نمک‌زدایی و شیرین‌سازی آب دریا 

 

وی گفت: بخش دیگر این پروژه احداث تاسیسات نمک‌زدایی و شیرین‌سازی آب دریا است که ظرفیت آب شیرین تولید شده در فاز اول ۵۰ هزار متر مکعب در روز خواهد بود.

 

*** سرمایه مورد نیاز و اشتغالزایی برداشت و شیرین‌سازی آب دریا

 

شاهرخی ادامه داد: سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای این بخش حدود ۴هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

حسن شاهرخی با بیان اینکه این پروژه از دو بخش تشکیل شده است اظهار کرد: اشتغالزایی این دو پروژه ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۵۰ نفر غیر مستقیم خواهد بود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر‌پارسیان در پایان اظهار داشت:

زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاران در این منطقه مهیا شده است.

 

*** منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر‌پارسیان

 

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در ۱۵ کیلومتری غرب شهر پارسیان دراستان هرمزگان و به مساحت ۹۸۰۰ هکتار قراردارد. این سایت در فاصله ۲۰ کیلومتری فرودگاه خلیج فارس عسلویه، فاصله ۴۳ کیلومتری بندر پارس واقع شده است. این منطقه یکی از قطب‌های توسعه در کشور است

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با هدف استقرار و تولید ۴ میلیون تن فولاد، ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۴ میلیون تن آلومینا در سال احداث شده است.

به گزارش خبرگزاری صنایع، این منطقه همچنین طرح احداث بندر اختصاصی معدن و صنایع معدنی را در دست احداث دارد. بندر پارسیان اشتغال مستقیم برای ۶۰ هزار نفر و اشتغال غیر‌مستقیم برای حدود ۲۷۰ هزارنفر به همراه خواهد داشت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید