کد خبر:120473
پ
تنظیم بازار
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خبر داد

موافقت با حضور انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در کارگروه تنظیم بازار

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از موافقت با حضور انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در کارگروه تنظیم بازار خبر داد.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از موافقت با حضور انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در کارگروه تنظیم بازار خبر داد.

 

 

*** دعوت از انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در کارگروه تنظیم بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اعلام این خبر افزود:

در مکاتبه‌ای با معاون اول رئیس جمهور، ضمن موافقت با پیشنهاد مربوطه این موضوع را برای طی مراحل تدوینی به هیات دولت ارسال نمود.

 

عباس تابش خاطر نشان کرد: مقرر شد از انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در جلسات کارگروه تنظیم بازار دعوت بعمل آید تا در کنار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان که تنها ارگان دولتی است که از حقوق مردم در این نوع ساختارها دفاع می‌کند، این انجمن هم بتواند کمک حال سازمان متبوع در حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان باشد.

 

*** تقویت نقش و جایگاه انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان

 

وی در پاسخ به سوال زمینه کارکرد انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و ضرورت و حضور انجمن‌ها در کارگروه تنظیم بازار چیست گفت:

به منظور ضرورت تقویت نقش و جایگاه انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تبیین و گسترش نقش و کارکرد تشکل‌های مربوط به حقوق مصرف‌کنندگان و حضور فعال تر انجمن‌های مذکور در تصمیم گیری‌های کارگروه‌ها و ساختارهای تصمیم‌گیری و همچنین بهره‌گیری از نظرات تشکل‌های مردمی‌این اقدام انجام گرفت.

 

به گفته وی، انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به نمایندگی از جامعه بزرگ مصرف‌کنندگان می‌توانند مطالبات مختلفی را در این کارگروه مطرح و بعنوان عضو اصلی کارگروه تنظیم بازار نقش مهمی ‌را در موضوعات مرتبط با قیمت، نظارت و بازرسی ایفا می‌کنند.

 

*** نحوه مشارکت مردم در انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان

 

عضو کار گروه تنظیم بازار در پاسخ به این سوال که “مردم چطور می‌توانند در این انجمن‌ها مشارکت کنند؟” گفت:

داوطلبان عضویت در انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان شهرستان‌های سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به «سامانه جامع عضویت » به نشانی اینترنتی www.members.crps.ir نسبت به درخواست عضویت در انجمن شهرستان محل اقامت خود اقدام نمایند.

 

تابش با بیان اینکه امکان عضویت در انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان صرفا برای افراد بالای ۱۸ سال سن و دارای تابعیت جمهوری اسلامی‌ایران فراهم است، از عموم مردم و مصرف‌کنندگان دعوت کرد به عضویت انجمن‌ها در بیایند و این انجمن را در ارائه اظهارنظرها و فعالیت‌های مدنی که برای احقاق حقوق مردم و پیگیری مطالبات است، یاری نمایند.

 

*** دوره سوم انتخابات هیات مدیره و بازرس انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان

 

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره سوم انتخابات هیات مدیره و بازرس «انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان» درسطوح شهرستانی طی نیمه اول سال جاری، از همه نخبگان، اساتید دانشگاه و صاحبنظران دعوت کرد برای تقویت این انجمن‌ها، در کاندیداتوری و رای گیری انتخابات مذکور حضور فعال داشته باشند.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: انجمنهای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به غیر از کارگروه تنظیم بازار در ساختارهای دیگر مثل کمیسیون نظارت بر اصناف استانها هم بعنوان عضو فعال حضور دارند.

 

*** توسعه نقش انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پایان گفت:

انجمن‌ها به عنوان ارزیاب ماده ۶ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با محوریت استانداری‌ها نسبت به ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در حوزه شفافیت اطلاعات و رعایت حقوق ارباب رجوع اقدام می‌کنند و تاکنون در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ این کار صورت گرفته و ما در نظر داریم تا نسبت به تقویت و توسعه نقش انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در سایر ساختار‌های تصمیم‌گیری اقدام تا دستگاه‌های اجرایی مربوط نسبت به مشارکت‌دهی انجمن‌ها در این حوزه اهتمام کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هشت =

کلید مقابل را فعال کنید