کد خبر:120244
پ
صنعت برق
سخنگوی صنعت برق خبر داد

تشکیل کمیته تعیین خسارت سیل به صنعت برق

سخنگوی صنعت برق از تشکیل کمیته تعیین خسارت سیل به صنعت برق خبر داد.

سخنگوی صنعت برق از تشکیل کمیته تعیین خسارت سیل به صنعت برق خبر داد.

 

*** خسارت وارده بر شبکه برق در استان‌های سیل‌زده 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی روزهای ابتدای حادثه سیل بیانگر این بود که میزان خسارت در استان گلستان بسیار زیاد بوده و برآورد می‌شود که حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان به شبکه برق کشور آسیب رسیده باشد.

در استان مازندران نیز طبق برآوردها، دو میلیارد تومان و در استان لرستان نیز پیش‌بینی می‌شود که حداقل پنج میلیارد تومان خسارت به شبکه برق وارد شده باشد.

 سخنگوی صنعت برق در این باره اظهار کرد که بر اساس برآوردهای صورت گرفته و پیش‌بینی‌های اولیه خسارات سیل به صنعت برق ۲۸۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

 

*** مسیریابی مناسب برای اصلاح شبکه صنعت برق

 

محمودرضا حقی‌فام، با بیان این‌که این میزان خسارت به سازمان برنامه و بودجه گزارش شده است، گفت:

پس از بررسی نتیجه کمیته بررسی طرح‌ها و برآورد خسارات در صنعت برق می‌توانیم مسیریابی مناسب را برای اصلاح شبکه به وجود آوریم و به محض این‌که از وضعیت بحرانی خارج شدیم، عملیات اجرایی را آغاز کنیم.

به گفته وی تنها در این شرایط است که می‌توان میزان واقعی خسارات را ارزیابی کرد، اما تا آن زمان سعی بر برطرف کردن تمامی چالش‌ها داریم که مشکلی برای تأمین برق مشترکان مناطق سیل‌زده به وجود نیاید.

حقی‌فام با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکل چندانی برای تأمین برق این مناطق نداریم، تصریح کرد:

برق تنها در برخی از روستاها که تخلیه شده‌اند و آب‌گرفتگی در این مناطق زیاد است، آن هم به دلیل حفظ مسائل ایمنی، قطع شده که بلافاصله بعد از فروکش کردن آب، برق این مناطق نیز وصل خواهد شد.

 

*** مشکلی در تامین برق مناطق سیل‌زده وجود ندارد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی صنعت برق در پایان تصریح کرد: در تمام مناطقی که مردم در آنجا سکوت دارند، تأمین برق صورت گرفته و هیچ مشکلی در این حوزه وجود ندارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول