کد خبر:120260
پ
تولید خودرو
بر اساس گزارش انجمن جهانی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری؛

سال بد اقبالی خودروسازان جهان/تولید خودرو در ایران ۴۰درصد کاهش یافت

بر اساس گزارش انجمن جهانی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری، ۲۰۱۸ سال بداقبالی خودروسازان جهان بوده و بیشترین میزان رشد منفی در تولید خودرو در این سال، متعلق به ایران بوده است.

بر اساس گزارش انجمن جهانی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری، ۲۰۱۸ سال بداقبالی خودروسازان جهان بوده و بیشترین میزان رشد منفی در تولید خودرو در این سال، متعلق به ایران بوده است.

 

*** آمار تولید خودرو سال ۲۰۱۸ در کشورهای مختلف جهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، انجمن جهانی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری (OICA)، آمار ساخت خودرو سال ۲۰۱۸ در کشورهای مختلف جهان را منتشر کرد. طبق این گزارش در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۹۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۶۴۰ خودرو تولید شد که نسبت به سال ۲۰۱۷، رشد منفی ۶.۲۹ درصد داشته است. سال ۲۰۱۷ در کل دنیا ۹۷ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۵۳۴ دستگاه خودرو تولید شده بود.

 

*** کاهش تولید غول خودروسازی جهان

 

مانند همیشه، سال گذشته هم بیشترین خودرو در چین ساخته شد. این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۵ میلیون و ۷۰۵ هزار و ۵۵۸ خودرو ساخت. البته غول خودروسازی دنیا هم سال ۲۰۱۸ میلادی با کاهش ساخت خودرو رو به رو شد.

تولید خودروی چین در سال گذشته میلادی منفی ۴.۱۶ درصد رشد داشت.

بعد از چین با اختلاف زیاد، آمریکا برترین تولیدکننده خودروی جهان است. این کشور در سال ۲۰۱۸، ۱۰ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۲۲۵ دستگاه خودرو ساخت که با رشد ۱.۱۱ درصد همراه بود.

ژاپن جایگاه سوم تولید خودرو در جهان را در اختیار دارد. این کشور سال گذشته ۹ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۲۹۱ دستگاه خودرو تولید کرد که رشد ناچیز ۰.۳۹ درصد داشت.

 

*** کاهش ۴۰ درصدی ساخت خودرو در ایران 

 

سال ۲۰۱۸، ایران هفدهمین تولیدکننده خودرو در جهان بود. کشور سال گذشته یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۴۱ دستگاه خودرو ساخت که کاهش ۴۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد. سال ۲۰۱۸، کشورهای اندونزی و جمهوری چک تقریباً به اندازه ایران خودرو ساختند.

طبق آمار انجمن جهانی وسایل نقلیه موتوری، ایران در سال ۲۰۱۷، یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۹۶ دستگاه خودرو تولید کرده بود که نسبت به سال ۲۰۱۶، رشد ۱۸.۱۹ درصدی داشت.

 

*** بیشترین میزان رشد منفی در تولید خودرو در سال ۲۰۱۸

 

همچنین در لیست انجمن جهانی تولیدکننده وسایل نقلیه موتوری، اوکراین کمترین میزان خودرو در جهان را می‌سازد.

این کشور سال گذشته ۵ هزار و ۷۹۲ دستگاه خودرو روانه بازار کرد که با رشد منفی ۲۲.۸۶ درصد همراه بود. از سوی دیگر، بیشترین میزان رشد منفی در ساخت خودرو در سال ۲۰۱۸، متعلق به ایران بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بیشترین رشد مثبت ساخت خودرو را هم مصر با رشد ۹۵ درصدی به دست آورد.

البته مصر سال ۲۰۱۸، ۱۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو تولید و تنها یک پله از اوکراین انتهای جدول فاصله دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید