کد خبر:120100
پ
شرکت مس ایران
مدیرعامل شرکت مس خبر داد

کمک ۲۱۵ میلیارد ریالی شرکت مس به مناطق سیل‌زده کشور

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به آغاز کمک رسانی شرکت ملی صنایع مس ایران پس از وقوع سیل، از کمک ۲۱۵ میلیارد ریالی این شرکت به مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به آغاز کمک رسانی شرکت ملی صنایع مس ایران پس از وقوع سیل، از کمک ۲۱۵ میلیارد ریالی این شرکت به مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت مس با بیان این مطلب اظهار داشت: درمجموع ازسوی شرکت مس و سه مجتمع مس شهربابک و سرچشمه و سونگون ۲۱۵ میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال کمک نقدی به سیل‌زدگان کشور اختصاص داده شد.

 

***واریز مبلغ ۱۵۷ میلیارد ریال به حساب سازمان مدیریت بحران

 

محمدرضا بنی‌اسدی‌راد افزود: از این میزان، مبلغ ۱۵۷ میلیارد ریال آن با هماهنگی سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایمیدرو) مستقیماً به حساب سازمان مدیریت بحران کشور واریز خواهد شد و حدود ۵۸ میلیارد ریال آن از طریق محل کمک‌های پرسنل، شرکت‌های تابعه و مجتمع‌های سه‌گانه در قالب خرید ملزومات بهداشتی، غذایی، پشتیبانی، پوشاک و ماشین‌آلات به مناطق سیل‌زده استان لرستان، ایلام، گلستان و خوزستان ارسال شد.

 
مهندس بنی‌اسدی‌راد تأکید کرد: علاوه بر کمک‌های نقدی و غیر نقدی در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از وقوع سیل حجت‌الاسلام دکتر علی‌اصغر توحیدی مشاور فرهنگی و ورزشی شرکت مس از تاریخ ۵ فروردین‌ماه به مناطق سیل‌زده در خوزستان اعزام شد و همچنان در منطقه حضور دارد تا شدت آسیب‌های وارده و نحوه و اولویت‌های کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده شناسایی شود.
 
 

*** کمک‌های غیر نقدی شرکت مس به مناطق سیل‌زده 

 
 
مدیرعامل شرکت افزود: هم‌اکنون در استان کرمان و آذربایجان شرقی ستاد هماهنگی کمک به سیل‌زدگان تشکیل شده است تا به بهترین وجه ممکن نیاز‌ها و ملزومات اساسی به مناطق سیل‌زده ارسال شود.
 
وی با اشاره به این‌که کمک‌های غیر نقدی شرکت مس شامل ملزومات اولیه همچون مواد غذایی، پوشاک، لوازم منزل، لوازم بهداشتی، تجهیزات اسکان و امکانات پشتیبانی است افزود: تاکنون بیش از ۶ تن گوشت و ۴ تن برنج به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.
 
مهندس بنی‌اسدی‌راد تصریح کرد: همچنین بیش از ۱۵ دستگاه کامیون و لودر و بیل مکانیکی به منطقه ارسال شده است.
 
 

*** فراخوان برای اعزام نیرو‌های متخصص

 
 
وی افزود: علاوه بر این، در سطح مجتمع‌ها فراخوانی برای اعزام نیرو‌های متخصص صادرشده است تا نیرو‌های متخصص در حوزه ساختمانی و تأسیسات به مناطق سیل‌زده بروند و در روند بازسازی منازل سیل‌زدگان کمک کنند.
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت مس در پایان اظهار داشت:
شرکت مس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعتی کشور نسبت به‌تمامی مردم کشور تعهد دارد و همانطور که در گذشته در کنار مردم آسیب‌دیده زلزله بم و ورزقان حضور داشت در کنار مردم مناطق سیل‌زده نیز حضور خواهد داشت تا در حد توان خود مشکلات و گرفتاری‌های آنان را کاهش دهد.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید