کد خبر:120198
پ
کاهش قیمت خودرو
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

تحویل خودروهای پیش فروش شده شرکت‌های خودروسازی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تحویل خودروهای پیش فروش شده شرکت‌های خودروسازی در سال ۹۸ خبر داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تحویل خودروهای پیش فروش شده شرکت‌های خودروسازی در سال ۹۸ خبر داد.

 

*** اجرایی شدن تعهدات خودروسازان در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از اجرایی شدن تعهدات خودروسازان در سال ۹۸ خبر داد و اظهار داشت:

در سفر روز گذشته وزیر صمت به استان کرمانشاه موضوع خودروهای پیش فروش شده از سوی شرکت‌های خودروسازی مطرح شد که وی خبر خوبی در حوزه صنعت خودروسازی عنوان کردند از جمله اینکه تولیدات شرکت‌های خودروسازی فزونی یافته و در سال ۹۸ شاهد اجرایی شدن این تعهدات هستیم.

 

*** روند خوبی در مساله تولیدات صنعت خودروسازی در پیش گرفته شده است

 

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا افزود: با توجه به اینکه سال گذشته در مقطعی صنعت خودروسازی به دلیل تحریم‌ها با کاهش ۶۰ درصدی تولیدات خود همراه بود و خودروهای پیش‌فروش شده به دست صاحبانشان نرسید، خوشبختانه در انتهای سال ۹۷ روند تولید به سه برابر حالت سابق رسید و پیش‌بینی‌ها بر این است که تعهدات در سال‌جاری عملی شوند.

وی ادامه داد: خوشبختانه روند خوبی در مساله تولیدات صنعت خودروسازی در پیش گرفته شده و کاهش تولید نخواهیم داشت تا بتوانیم عقب افتادگی و خسارت‌های سابق را جبران کنیم.

 

*** خریداران می‌توانند در صورت عدم تمایل جایگزینی، قرارداد را با دریافت سود فسخ کنند

 

نماینده مردم سنقرو کلیایی در خانه ملت با اشاره به اینکه تمهیداتی از سوی دولت برای جبران خسارت خریداران در نظر گرفته شده است، گفت: خریدارانی که درخواست خودرو با مشخصات موردنظر داشتند و اکنون شرکت خودروسازی مربوطه به دلیل تحریم‌ها قادر به تولید خودرو موردنظر نیست، دولت موظف کرده برای حل این مشکل خودروهای پیش‌فروش شده را با خودروهای تبدیلی به دلخواه خریدار جایگزین کنند.

حسینی‌کیا افزود: در صورتی که خریداران تمایل به جایگزینی نداشته باشند با توجه به شرایطی که داشتند می‌توانند سودشان را دریافت کنند و قرارداد را خاتمه بدهند.

انتهای پیام///

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =

کلید مقابل را فعال کنید