کد خبر:120101
پ
صنعت لوازم خانگی۱
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت تشریح کرد

جهت‌گیری صنعت لوازم خانگی در سال ۹۸

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت از جهت‌گیری صنعت لوازم خانگی در سال ۹۸ را تشریح کرد.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت از جهت‌گیری صنعت لوازم خانگی در سال ۹۸ را تشریح کرد.

 

 

*** تعیین برنامه صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در جلسه‌ای که با حضور انجمن‌های صنعت لوازم خانگی برگزار شد گفت:

برای ۱۳ کشور همسایه به علاوه چین و هند برنامه صادراتی تعیین شده است.

 

*** توسعه صادرات به کشورهای همسایه

 

سعید زرندی گفت: در سال ۹۸ توجه به بازار و تقاضا موضوع بسیار مهمی است و برای افزایش تولید و ظرفیت تولید کشور، باید توسعه صادرات با محوریت کشورهای همسایه دنبال شود.

وی افزود: صنعت لوازم خانگی از جمله صنایع اولویت داری است که در سال ۹۸ به آن توجه ویژه خواهد شد.
زرندی تصریح کرد: تامین مالی واحدهای صنعتی در غالب تبصره ۱۸ و سایر مواد قانونی دنبال می‌شود که نیازمند همکاری بیشتر نظام بانکی و سایر دستگاه‌ها است.

 

** توجه به ۵ سطح برای توسعه صنعتی کشور

 

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت افزود: ۵ سطح برای توسعه صنعتی کشور مورد توجه می‌باشد که عبارت است از:

سطح حاکمیت و اراده سیاسی، اقتصاد کلان، سیاست‌های صنعتی و تجاری، رشته فعالیت و سطح بنگاه‌ها. که هرکدام از این سطوح دارای وظایف و اقداماتی خاص می‌باشند.

زرندی توضیح داد: برای سطح چهارم که رشته فعالیت می‌باشد، برای هر صنعت برنامه‌ریزی انجام می‌شود که با هم‌اندیشی و هم‌فکری انجمن‌های تخصصی و بخش خصوصی صورت می‌پذیرد.

 

*** توجه به صنعت لوازم خانگی

 

وی گفت: در صنعت لوازم خانگی، توجه به کیفیت، خدمات پس از فروش و صادرات مهم است و در سال رونق تولید انجمن‌ها و تشکل‌ها در این مسیر گام بردارند.

زرندی تاکید کرد: در صنعت لوازم خانگی موضوع برند و نشان از اهمیت بالایی برخوردار است و ما نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در این بخش هستیم.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت همچنین گفت: با توجه به سیل اخیر و نیاز مناطق سیل‌زده به لوازم خانگی، انجمن‌ها برای تولید محصولات مورد نیاز، برنامه‌ریزی لازم را اتخاذ نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این نشست هرکدام از انجمن‌ها، نظرات و پیشنهادات خود را برای رفع مشکلات صنعت لوازم خانگی ارائه دادند و مقرر شد تا برنامه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سال ۹۸ را مورد بررسی و نظرات خود را ارائه نمایند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید