کد خبر:120128
پ
طرح تاپ پایلوت
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت:

سامانه طرح تاپ برای ثبت‌نام بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری آماده است

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت با اشاره به اجرایی شدن طرح تاپ به صورت پایلوت، از آمادگی سامانه این طرح برای ثبت نام بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری خبر داد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت با اشاره به اجرایی شدن طرح تاپ به صورت پایلوت، از آمادگی سامانه این طرح برای ثبت نام بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت:

زیرساخت‌های طرح تاپ در سال گذشته آماده شد و امسال به‌صورت پایلوت باید به مرحله اجرا درآید.

 

*** ثبت‌نام بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری برای طرح تاپ

 

برات قبادیان با بیان این مطلب در دیدار با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: شهرک‌های صنعتی هماهنگی و تعامل بسیار نزدیکی برای اجرای این طرح داشته‌اند.

وی با اعلام این‌که سامانه تاپ نیز در اواخر سال گذشته راه‌اندازی شد، افزود:

این سامانه هم‌اکنون برای ثبت‌نام بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری آماده است.

 

*** ارتباط مؤثر صنعت با دانشگاه

 

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که این طرح برای گسترش استفاده از پژوهش و فناوری اجرا خواهد شد، یادآور شد:

تاپ مخفف توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار است.

قبادیان ادامه داد: تزریق فناوری به واحدهای صنعتی، استفاده از دانش واحدهای دانشگاهی و ارتباط مؤثر صنعت با دانشگاه از اهداف گنجانده شده در طرح تاپ خواهد بود.

وی در پایان تصریح کرد: کلینیک‌های مشاوره مستقر در مراکز خدمات فنآوری و کسب و کار در شهرک‌های صنعتی استان‌ها می‌توانند پایگاه اجرایی خوبی برای این طرح به‌شمار آیند.

 

*** حمایت از واحدهای صنعتی کشور با طرح تاپ

 

همنچنین معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در این دیدار، سامانه تاپ را فرصت مناسبی برای حمایت از واحدهای صنعتی کشور دانست و گفت:

واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور از ظرفیت‌های این سامانه نهایت استفاده را انجام دهند.

 

*** اهداف طرح تاپ

 

محسن صالحی‌نیا با بیان این‌که این طرح در واقع راهبردی اساسی برای توانمندسازی و توسعه اشتغال پایدار در بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری کشور است، تصریح کرد:

توسعه دانش بنیان بنگاه‌ها و ظرفیت سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید و در نتیجه تأمین اشتغال پایدار از اهداف این طرح به‌شمار می‌رود.

 

*** آمادگی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای طرح تاپ

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان با اعلام آمادگی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای اجرای این طرح، اظهار داشت:

این طرح در دو سطح تقاضای نیروی کار و عرضه نیروی کار دنبال می‌شود که شناسایی و دسته‌بندی بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری موجود متقاضی جذب نیروی کار دانش آموخته (نیازسنجی نیروی کار) از مهمترین بخش‌های این طرح است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان این نشست مقرر شد برگزاری این‌گونه جلسات به‌صورت منظم و تخصصی برای هرچه بهتر اجرایی کردن فرآیند طرح تاپ در دستور کار قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید