کد خبر:120047
پ
زعفران
عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران اعلام کرد

نوع بازاریابی، چالش اصلی زعفران ایرانی در دنیا است

عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران، چالش اصلی زعفران را به عنوان یکی از کلیدی‌ترین محصولات صادراتی ایران، نوع بازاریابی اعلام کرد.

عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران، چالش اصلی زعفران را به عنوان یکی از کلیدی‌ترین محصولات صادراتی ایران، نوع بازاریابی اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران با اشاره به اینکه زعفران جزو کلیدی‌ترین محصولات صادراتی ایران به شمار می‌رود، اظهار داشت:

در خارج از مرزهای کشور استقبال بی‌نظیری از زعفران ایرانی می‌شود که شاکله‌ی این استقبال از اعتماد به وجود می‌آید.

 

*** بازاریابی، چالش اصلی زعفران ایرانی

 

فرزاد سحرخیز مهم‌ترین چالش اصلی که زعفران ایرانی در دنیا با آن مواجه است نوع بازاریابی دانست و تأکید کرد:

باید این را گفت که مسائلی که در مورد کشور اسپانیا و تلاش‌های این کشور برای کسب بازار بیشتر مطرح شده موضوع اصلی نیست، بلکه آنچه مهم است اقدامات سازمان یافته‌ای است که اسپانیا در طول سالیان متمادی بر پایه اصول علمی بازار و بازاریابی علمی انجام داده و توانسته با توسل به آن‌ها سهم بزرگی از بازار بین‌المللی زعفران را در اختیار خود در آورد.

 

***  تولید ارگانیک زعفران

 

وی با اشاره به سلامت محور بودن کالای زعفران، خاطرنشان کرد:

برای توسعه تولید ارگانیک زعفران در استان خراسان رضوی به عنوان مهم‌ترین قطب تولید این محصول اقداماتی را انجام شده که خود این اقدامات سبب تقویت و ارتقا جایگاه برند زعفران ایرانی در بازار هدف در ۵ قاره جهان می‌شود.

 

*** آسیب صادرات فله‌ای زعفران

 

عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران با اشاره به نوع بازاریابی به عنوان چالش اصلی زعفران ایرانی و نقد صادرات زعفران به صورت فله، افزود:

در واقع باید گفت که بیشترین آسیب به این کالای صادراتی راهبردی از طریق شرکت‌هایی به محصول زعفران وارد شده که که به صورت فله، زعفران را به دنیا صادر می‌کنند.

وی افزود: صادرات با طراحی اصیل ایرانی به نوعی سفیر و معرفی کننده فرهنگ اصیل کشورمان به بازار بین‌المللی است.

 

*** نقش آموزش در روند توسعه‌ای تولید زعفران

 

عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران گفت:

 آموزش نقش مهمی در روند توسعه‌ای برند می‌تواند داشته باشد در همین راستا براین اساس مجوز تأسیس دانشگاه علمی کاربردی سحرخیز با محوریت آموزش کشاورزان برای ارتقاء کیفیت تولید وارتقاء کیفی کشت و روش‌های نوین صادر شده که از مهرماه امسال اقدام به جذب دانشجو می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران در پایان اظهار داشت:

حفظ جایگاه راهبردی بر پایه ۴ اصل شامل تمامیت، اصالت، سبب‌ساز و منشاء بودن یعنی ایجاد جریان‌ پایدار در کشاورزی و صنعت و آموزش درحوزه زعفران کشور پیوسته مد نظر ما قرار داشته که در این راستا نیز اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید