کد خبر:120044
پ
منطقه آزاد قصرشیرین
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

زیرساخت‌های منطقه آزاد قصرشیرین تکمیل شود

وزیر صنعت با اشاره به تصویب قصرشیرین به عنوان منطقه آزاد تجاری، بر لزوم پایکار آمدن همه دستگاه‌های مربوطه و تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز این منطقه تاکید کرد.

وزیر صنعت با اشاره به تصویب قصرشیرین به عنوان منطقه آزاد تجاری، بر لزوم پایکار آمدن همه دستگاه‌های مربوطه و تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز این منطقه تاکید کرد.

 

*** رونق تولید؛ راهکار توسعه صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۸ در حاشیه بازدید از مرز تجاری پرویزخان در شهرستان قصرشیرین کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود:

با مدیران استان کرمانشاه در‌باره توسعه صادرات جلساتی خواهیم داشت و در صورت لزوم خروجی آن را در دولت و مجلس پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: با توجه به ظرفیت‌های متعدد داخلی، صادرات به عنوان یکی از راهکارهای اصلی رونق تولید است بویژه اینکه در بسیاری از حوزه‌ها ظرفیت‌های تولید کشور فراتر از نیازهای داخلی است.

رحمانی اظهار داشت: کالاهای صادراتی به هر شکلی نباید صادر شود و صادرات موقت و مقطعی هم پایدار نیست.

 

*** فرصت‌های صادراتی کم نظیر در منطقه آزاد قصرشیرین

 

وزیر صنعت صبح امروز نیز پس از بازدید ۲ واحد تولیدی در کرمانشاه گفت: این استان موقعیت و فرصت‌های صادراتی کم نظیری در منطقه آزاد قصرشیرین دارد و در سال‌های گذشته هم بیشترین صادرات به عراق از این استان بوده است. رضا رحمانی قول داد که مشکلات واحدهای تولیدی کرمانشاه را پیگیری و رفع کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید