کد خبر:120076
پ
آسانسور
رئيس هيأت مديره سنديكای صنايع آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته خبر داد

کشورهای همسایه بازاری قابل توجه برای صادرات آسانسور

رئیس هیأت مدیره سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته معتقد است، کشورهای همسایه ما مثل عراق، سوریه، عمان و حتی اوکراین ظرفیت خوبی برای صادرات آسانسور دارد.

رئیس هیأت مدیره سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی و خدمات وابسته معتقد است، کشورهای همسایه ما مثل عراق، سوریه، عمان و حتی اوکراین ظرفیت خوبی برای صادرات آسانسور دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرید کورس با اعلام این مطلب، اظهار کرد:

همواره دنبال ارتقای صنعت آسانسور در کشور بوده‌ایم و صد درصد بخش خصوصی هستیم و امروز توانسته‌ایم فناوری روز دنیا را وارد کشور کنیم و نیروهای لازم را در این زمینه از نظر آموزشی به روز کنیم.

کورس افزود: ظرفیت تولید خوبی در کشور داریم اما به دلیل کمبود مواد اولیه و قیمت‌های بالا ۳۰ درصد تولید آسانسور در کشور بالاتر از قیمت کشور ترکیه در می‌آید.

 

*** تولید۹۰ درصدی قطعات آسانسور در داخل

 

وی گفت: دنبال شرایطی هستیم که بتوانیم تولیدات خود را صادر کنیم چون ۹۰ درصد قطعات آسانسور را در داخل تولید می‌کنیم و دلیل آن هم این است که بعد از انقلاب تمامی شرکت‌های خارجی ایران را ترک کردند و این امر باعث شد تا صنعت آسانسور در کشور بومی شود.

کورس افزود: اقلامی مانند پله برقی، موتور گیربکس آسانسور و ریل آسانسور وارداتی بوده است ولی در یکسال گذشته ما توانسته‌ایم این اقلام را در کشور تولید کنیم و این امیدوار کننده است که نیاز ما به خارج کمتر خواهد شد.

 

*** اجباری شدن بحث استاندارد آسانسورها در کشور

 

وی گفت: چندین سال است که بحث استاندارد آسانسورها در کشور اجباری شده و با چندین جلسه ای که با سازمان استاندارد داشتیم همواره دنبال ارتقای سطح استاندارد در آسانسورها بوده‌یم.

وی افزود: تنها رقیب ما در منطقه ترکیه است که قیمت‌های ما نسبت به آن بهتر است این را هم باید بگوییم که هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند بگوید صد درصد قطعات را سازنده است و همه نیاز به واردات دارند.

کورس افزود: مشکلاتی در گمرک وجود داشت که علتش هم تحریم‌ها بود که در این باره تسهیل شده و اوضاع بهتر است.

وی گفت: از دولت می‌خواهیم تا با سیاست‌های پایدار و کنترل قیمت ارز و حمایت از تولید کننده در معافیت‌های مالیاتی و هزینه‌های بیمه‌های تامین اجتماعی به ما کمک کند و به تولیدکنندگان واقعی خدمات بدهد.

 

*** سابقه ۲۰ ساله فعالیت سندیکای آسانسور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سندیکای آسانسور، ۲۰ سال سابقه فعالیت و بیش از هزار عضو حقیقی دارد.

در کل کشور سه هزار شرکت آسانسور وجود دارد که دو دانشگاه علمی کاربردی آنها را پشتیبانی فنی می‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید