کد خبر:261674
پ
رشد ۴۳ درصدی پوشش‌های صادرات
براساس اعلام صندوق ضمانت صادرات ایران:

رشد ۴۳ درصدی پوشش‌های صادرات در ده ماهه ۹۹/ افزایش ۵۱ درصدی صدور انواع بیمه نامه های اعتبار صادراتی

براساس اعلام صندوق ضمانت صادرات ایران، میزان پوشش‌های صادراتی در ۱۰ ماهه سال جاری معادل ۳.۰۶ میلیارد دلار است که در مقایسه با مدت مشابه  سال ۹۸، رشد ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.

براساس اعلام صندوق ضمانت صادرات ایران، میزان پوشش‌های صادراتی در ۱۰ ماهه سال جاری معادل ۳.۰۶ میلیارد دلار است که در مقایسه با مدت مشابه  سال ۹۸، رشد ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.

 

*** افزایش ۵۱ درصدی صدور انواع بیمه‌نامه‌های اعتبار صادراتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجم ۳.۰۶ میلیارد دلاری پوشش‌های صادراتی در دوره ۱۰ ماهه سال جاری بوده است که با احتساب دو ماهه باقیمانده سال جاری قطعا این میزان از پوشش‌ها از ۴۳ درصد فراتر خواهد رفت.

همچنین میزان صدور انواع بیمه‌نامه‌های اعتبار صادراتی این موسسه در ۱۰ ماهه سال جاری به میزان ۲.۵۷۵ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۱ درصدی را نشان می‌دهد.

ضمنا ضریب پوشش صادرات ( سهم پوشش صندوق از صادرات غیر نفتی ) در سال پیش ۶.۴ درصد بوده که در سال جاری به ۱۰ درصد رسیده است و این درحالی است که متوسط این ضریب در موسسات همتای صندوق در کشورهای توسعه یافته ۲ درصد بوده و در کشور ترکیه به عنوان رقیب صادراتی ۷ درصد می‌باشد.

 

 

اخبار مهم صنایع:

کشف معادن جدید طلا، مس و سنگ‌ آهن در کشور

جلوگیری از صادرات کالای خام با دریافت عوارض

کاهش ارزبری ۱.۲ میلیارد یورویی با برگزاری میزهای ساخت داخل

 

 

*** رشد ۳۰ درصدی حجم کلی پوشش‌های صندوق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شایان ذکر است میزان پوشش‌های صندوق در طول ماه های آذر تا بهمن ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ رشد قابل قبولی را داشته و حجم کلی پوشش‌های صندوق از طریق صدور بیمه‌نامه و ضمانت نامه اعتباری ۳۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان تنها موسسه بیمه اعتبار صادراتی در شرایطی که مشکلات عدیده‌ای روابط بانکی و بیمه‌ای ناشی از تحریم‌ها ، فشار اقتصادی و بیماری کرونا تاثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشور با بازارهای خارجی ایجاد کرده با طراحی محصولات جایگزین تلاش کرده خلاءهای بانک‌های ایرانی و تجارت خارجی را تاحدود قابل توجهی مرتفع نماید.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول