کد خبر:119977
پ
خودروهای پرتیراژ
قائم مقام ایدرو خبر داد

کاهش وابستگی ارزی خودروهای پرتیراژ داخلی

قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از برنامه ریزی این سازمان جهت کاهش ارزبری خودروهای پرتیراژ داخلی و تعمیق داخلی سازی قطعات خبر داد.

قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از برنامه ریزی این سازمان جهت کاهش ارزبری خودروهای پرتیراژ داخلی و تعمیق داخلی سازی قطعات خبر داد.

 

*** وابستگی ارزی خودروهای پرتیراژ داخلی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امروز شنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۸ اظهار داشت:

صنعت خودروی کشور در سالی که گذشت لطمات زیادی متحمل شد که از آن جمله زیان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی هر یک از ۲ خودروساز بزرگ به دلیل نوسان‌های بازار و تحریم‌های ظالمانه بود.

 

*** استراتژی صنعت خودرو پیش از تحریم‌ها

 

وی یادآور شد: استراتژی صنعت خودرو پیش از تحریم‌ها دستیابی به رکورد تولید ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۲۰۲۰ بود که از این تعداد ۶۵۰ هزار دستگاه را خودروهای جدید تشکیل می‌دادند.

اعتمادی ادامه داد: مقرر بود ایران خودرو به تولید ۲۰۰ هزار دستگاه خودروهای پرتیراژ از قبیل پژو ۲۰۸، پژو ۲۰۰۸ و پژو ۳۰۱، سایپا به تولید ۱۵۰ هزار دستگاه سیتروئن C3 و C4 بپردازد و حدود ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی دیگر نیز با مشارکت رنو و ایدرو به عنوان قطب سوم خودروسازی تولید شود.

وی خاطرنشان کرد: متناسب با این برنامه‌ها، قرار بود ۳۰ درصد این تولیدات نیز صادر شود که در نتیجه تراز ارزی صنعت خودرو مثبت می‌شد، اما با اعمال تحریم‌ها امروز به ناچار مجبور به برنامه ریزی برای صنعت خودرو در پازل تحریم هستیم.

قائم مقام ایدرو گفت: در حالی که مطابق برنامه ریزی انجام شده مقرر بود خودروهایی نظیر پراید و پژو ۴۰۵ که عمر زیادی از حضور آنها در جاده‌ها و خیابان‌های کشور می‌گذشت، از خط تولید کنار گذاشته شوند و خودروهای جدید را جایگزین کنیم، اما به ناچار باید تولیدات قبلی را ادامه دهیم تا صنعت خودرو دچار مشکل نشود.

 

*** تراز ارزی مثبت

 

وی اضافه کرد: در این پیوند باید استراتژی مناسبی داشته باشیم تا ادامه کارمان با تراز ارزی مثبت باشد؛ در این راستا برنامه‌های کوتاه، میان و بلندمدت طراحی شده که بطور همزمان اجرایی خواهند شد.

به گفته اعتمادی، در گام نخست که از نیمه اسفند ۹۷ اجرایی شده به دنبال کاهش ارزبری خودروهای پرتیراژ تولیدی کنونی هستیم.

وی به ارزبری یک هزار و ۵۰۰ دلاری پراید اشاره کرد و اظهار داشت: هرچند در جهان هیچ خودروسازی همه قطعات مورد نیاز را خودش تولید نمی‌کند، زیرا تولید برخی قطعات، اقتصادی نیست اما باید این میزان وابستگی را کاهش داد.

 

*** تداوم تولید

 

این مقام مسئول گفت: برای تداوم تولید باید به واردات برخی قطعات مورد نیاز بپردازیم که این موضوع مشکلاتی برای وزارت صنعت در تامین ارز خواهد داشت، به همین دلیل تعمیق ساخت داخل قطعات با مقیاس اقتصادی در دستور کار قرار گرفته و این وظیفه به ایدرو محول شده است.

وی با اشاره به کاهش وابستگی ارزی خودروهای پرتیراژ داخلی، در عین حال تاکید کرد: برای سایر قطعاتی که ارزبری دارند، در صورت لزوم قطعات را در مقیاس غیراقتصادی و حتی تا ۲ برابر قیمت تولید خواهیم کرد تا وابسته به واردات نباشیم.

اعتمادی ادامه داد: برنامه دیگر، مثبت کردن تراز ارزی صنعت خودرو است که این هدف با صرفه جویی، حذف ضایعات و افزایش بهره وری اتفاق خواهد افتاد و مبالغ پس انداز شده صرف برنامه‌های کاهش مصرف سوخت، افزایش ایمنی و حتی «فیس لیفت» (Facelift- بازنگری و تغییر چهره یک مدل خودرو) خودروها خواهد شد تا دستکم در بازارهای منطقه‌ای قابلیت صادرات داشته باشند.

 

*** لزوم گسترش مراکز تحقیق و توسعه

 

قائم مقام ایدرو تاکید کرد: اساسی ترین اقدام ما گسترش مراکز تحقیق و توسعه (S&D) است و باید صنعت خودروی کشور را با حضور افراد باتجربه و حتی نیروهای بازنشسته کمپانی‌های بزرگ خارجی و استفاده از تجربیات آنان، تجهیز کنیم.

اعتمادی گفت: تحول جدید در صنعت خودروسازی جهان، تولید خودروهای برقی است و شاید بتوان با حضور پر رنگ در این عرصه، عقب ماندگی‌ها را جبران کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سه شنبه هفته گذشته (۲۰ فروردین ماه) وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش بزرگ قطعه سازان تاکید کرد باید داخلی سازی هر قطعه مورد نیاز صنایع مختلف که امکان ساخت آن وجود دارد، در اولویت کار قرار گرفته و این اقدام به فرهنگ تبدیل شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید